Piękna zabawa w pięknym mieście. Genialny koncert na zakończenie Dni Bielska-Białej 2023 ZDJĘCIA i FILM

wrz 3, 2023Miasto

Epicki koncert piosenek boskiej Kory w oknie Teatru Polskiego zakończył trzydniowe święto miasta. Zanim aktorzy zaczęli śpiewać, stojący w oknie prezydent Jarosław Klimaszewski zwrócił uwagę na nadzwyczajną frekwencję podczas tegorocznych Dni Bielska-Białej, co jego zdaniem jest przejawem stworzonej przez bielszczan wspólnoty miejskiej. Prezydent zapytał retorycznie tysięczną publiczność, czy podobało jej się święto, a gdy otrzymał z dołu odpowiedź twierdzącą, ucieszył się, bo jak przyznał, to „nie są tanie rzeczy”.

Koncerty zespołu Boney M. oraz Agnieszki Chylińskiej na zmodernizowanym placu Wojska Polskiego i piosenek Kory Jackowskiej w oknie Teatru Polskiego były największymi atrakcjami Dni Bielska-Białej 2023. Wydarzenia te cieszyły się nadzwyczajną frekwencją, co mogło zaskoczyć organizatorów. Publiczność narzekała na brak telebimów umożliwiających oglądanie widowiska osobom, które nie zmieściły się na zatłoczonym placu i stały na sąsiednich uliczkach. Władzom dostało się też za brak toalety publicznej.

Ale atrakcji było więcej, przez co w zasadzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie w   obszernym programie tegorocznych Dni Bielska-Białej. Rozpiskę w piątkowy poranek rozpoczęła parada przedszkolaków, seniorów i pracowników Książnicy Beskidzkiej z placu Chrobrego na plac Ratuszowy w strojach z lat 70., a zamknął ją koncert artystów wykonujących covery legendarnego zespołu Boney M. na rynku w Białej.

W sobotę pierwsze urodziny obchodził Punkt 11 przy ul. 11 Listopada 24. Domówka przy oranżadzie odbywała się w rytmach funk, disco i rock’n’rolla z lat 70. Wieczorem na zatłoczonym do granic możliwości placu Wojska Polskiego wystąpiła Agnieszka Chylińska. W niedziele na zamkniętej dla ruchu ul. Zamkowej stanęły saturatory z wodą i sokiem oraz stoliki z ceratą, nawiązujące do lat 70. Na scenie głównej wystąpili artyści z bielskich domów kultury. Wieczorem aktorzy śpiewający boską Korę z okna teatru znów zahipnotyzowali tłum.

Motywem przewodnim tegorocznej zabawy były lata 70. Dlatego zgodnie z apelami organizatorów, wielu bielszczan przybyło na świąteczne imprezy w strojach nawiązujących do ówczesnej mody. 

rok

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *