Odważne słowa i świeża muzyka. Super widowisko wreszcie zjeżdża do Bielska-Białej!

wrz 14, 2023Ludzie, Miasto

Niewiele tak bogatych widowisk oglądali dotąd bielszczanie. Taniec, cyrk, efektowne wizualizacje i teledyski zrealizowane w prawie 30 krajach towarzyszą wyjątkowemu projektowi, któremu przewodzi artystka Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej. Odważne słowa opisujące świat, w tym absurdy systemowe i trudności życia w XXI wieku plus muzyka zaskakują świeżością i profesjonalizmem. Pisanie słowa sztuka można zaczynać od wielkiej litery. Zapraszamy na premierę w Bielsku-Białej!

W piątek, 15 września godz. 20.00 w klubie RudeBoy odbędzie się bielska premiera widowiska promującego debiutancki album zespołu Highflyers pt. „u Czucia”. Na czele projektu stoi Darling Nikki/Weronika Bednarczyk, absolwentka Szkoły Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej, artystka Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej – od samego początku aż po dziś dzień. To fenomen na polskiej, a tym bardziej bielskiej scenie muzycznej. Artystka śpiewa, gra na ukulele, pisze teksty, zajmuje się produkcją, teledyskami i szatą graficzną.

Highflyers jest zespołem artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi połączonych miłością do muzyki, wiarą w wolność wyrazu i brak granic w sztuce. Ich muzyka łączy jazz i trap, etno i rock, lofi, dub i inne gatunki. „u Czucia” to historia dorastania i poszukiwania tożsamości. Każdy utwór odzwierciedla inne uczucie, które trzeba oswoić w drodze do szczęścia. Album został nagrany przez dwunastu muzyków oraz zilustrowany dwunastoma obrazami autorstwa Darling Nikki i teledyskami. Autorką wszystkich klipów jest liderka zespołu, a zdjęcia zrealizowano w blisko 30 krajach!


Premiera w klubie RudeBoy będzie drugą imprezą z cyklu  Are you a Highflyer? na trasie koncertowej promującej album, która zostanie wzbogacona m.in. o wystawę obrazów, scenografię i gościnny udział perfomerów – tancerzy i cyrkowców. Myślą przewodnią wydarzenia jest stworzenie alternatywnej rzeczywistości zabawy, muzyki, tańca i innych dziedzin sztuki. Pierwszy premierowy spektakl odbył się 3 września w klubie muzycznym Bardzo-Bardzo w Warszawie i zebrał świetne recenzje.

Przed koncertem gwiazdy wystąpi SixMM, młody zespół z Bielska-Białej łączący eksperymentalne brzmienia z rozwiązaniami zaczerpniętymi z jazzu. Charakterystyczne połączenie gitary elektrycznej z bebopowym saksofonem elektryzuje zarówno publiczność, jak i artystów na scenie, którzy swoją świeżą energią tworzą iście hendrixowskie show. Po premierze scenę w klubie ogarnie DJ Kaseciak.

Partnerami projektu są Bielska Piwnica Artystyczna im. M. Koterbskiej, Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

rok

Zdjęcia: Maciej Pilat

Wideo: zdjęcia Maciej Pilat, montaż Darling Nikki

Udostępnij
Lubię to 9
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *