Obiekt sentymentalnych wspomnień wraca do świetności. Prace demontażowe przy Partyzantów

lip 28, 2023Miasto

Pawilon sportowy z kortami tenisowymi przy ul. Partyzantów to miejsce, które znają wszyscy bielszczanie. Wielu widząc, jak z roku na rok upada, zadaje sobie pytanie, co z rewitalizacją uroczego pałacyku, który był ozdobą Parku Włókniarzy. Odpowiadamy: w pawilonie lodowym trwają prace demontażowe. Pałacyk ma być zrewitalizowany, a na wyremontowanym korcie będzie zimą lodowisko. W przyszłym tygodniu złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę hali sportowej. Za rok ma być wszystko gotowe.

W 2021 roku została opracowana koncepcja modernizacji obiektu oraz zapewniono dofinansowanie do realizacji projektu pod nazwą Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji. Kompleksową rewitalizację i modernizację pawilonu sportowego wraz z kortami tenisowymi przy ul. Partyzantów przeprowadzi Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej.

Dzięki inwestycji powstanie nowe miejsce na mapie miasta, które zapewni przestrzeń do integracji i aktywizacji mieszkańców. Będzie też nowoczesny teren sportowy oraz rekreacyjny. Wprowadzenie do obiektu nowoczesnej technologii stworzy podstawy dla interaktywnego centrum nowoczesnych technologii cyfrowych.

Zrewitalizowany pałacyk ma być platformą działań społecznych łączących obszary związane z nauką, przedsiębiorczością i rekreacją. Teren, gdzie funkcjonowały w przeszłości korty zachowa funkcję sportową. Będzie to obiekt całoroczny. Zagospodarowana zostanie przestrzeń przy zabytkowym pałacyku, gdzie powstanie kort do tenisa ziemnego, na którym zimą będzie lodowisko.

Obecnie przy Partyzantów trwają prace projektowe i budowlane, a w pawilonie lodowym demontażowe. W maju złożono wniosek o pozwolenie na budowę nowego pawilonu lodowego, które powinno być wkrótce wydane. Prace projektowe hali sportowej są już zakończone i w przyszłym tygodniu ma być złożony wniosek o pozwolenie na jej budowę. Jak dotąd, inwestycja realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem.

Inwestor zakłada, że prace zostaną ukończone w sierpniu 2024. Wykonawcą inwestycji jest spółka Wodpol.

bb

Zdjęcie: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 2

1 komentarz

  1. Pytanie

    Czy te aluminiowe nadstawki zostaną rozebrane bo to raczej nie jest zabytek ?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *