Nowe murale inspirowane Bielskiem-Białą i Beskidami. Promocja górskiego stylu życia ZDJĘCIA

maj 14, 2026Ludzie, Miasto

W najbliższą sobotę na Sarnim Stoku odbędzie się symboliczne odsłonięcie nowych murali inspirowanych miastem i Beskidami. Pracom namalowanym przez artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach towarzyszyć będzie program edukacyjno-kulturalny.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 maja w CH Sarni Stok w Bielsku-Białej w godz. 12:00-14:00. Spotkanie łączy edukację, lokalną tożsamość i działania artystyczne, odwołując się do charakteru Bielska-Białej oraz jej beskidzkiego otoczenia.

Prace powstały w wybranych przestrzeniach Sarniego Stoku i będą na stałe wpisane w architekturę centrum. Motywy inspirowane regionem stają się stałym elementem przestrzeni centrum, łącząc funkcję estetyczną z odniesieniami do lokalnego krajobrazu, turystyki i dziedzictwa kulturowego.

Częścią wydarzenia będą warsztaty prowadzone przez Radosława Szczepanka, przewodnika beskidzkiego. Uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiedzialnie przygotować się do wycieczki w góry, na co zwracać uwagę podczas planowania trasy oraz jaki sprzęt ze sobą zabrać. W programie praktyczny przegląd zawartości plecaka turystycznego i omówienie rzeczy przydatnych podczas górskiej wyprawy (początek godz. 13:30).

Regionalny charakter spotkania podkreślą występ kapeli góralskiej Beskidy, gry integracyjne z udziałem górali oraz obecność twórczyni internetowej znanej jako @_goralka_, promującej górski styl życia i aktywne odkrywanie Beskidów. Partnerem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY.

bb

Zdjęcia: organizator

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *