Nowa Panorama otwarta dla polityków. Dopiero jutro sprawdzą ją bielszczanie ZDJĘCIA

cze 29, 2023Miasto

W obecności wielu lokalnych polityków w Bielsku-Białej oficjalnie otwarto dzisiaj zmodernizowane kąpielisko Panorama. Inwestycja kosztowała ok. 52 mln zł, przy czym prawie połowa tej kwoty pochodziła z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Z modernizacji dumni są politycy z rządzącej miastem PO oraz PiS. Ci ostatni zanim ukończono inwestycję chwali się, że takich miejsc z dotacjami rządu Mateusza Morawieckiego jest w Bielsku-Białej dużo więcej.

Basen zamknięto po sezonie 2019. Na początku planowano przeprowadzenie niewielkiego remontu, ale później zdecydowano się na gruntowną modernizację. Skuto stare kafelki pamietające jeszcze dzień, gdy latem 1936 na basenie przy ul. Konopnickiej amerykański pływak pobił rekord świata na dystansie 50 m. Przed II wojną światową bielska pływalnia była jedną z najnowocześniejszych w Europie. Wizytówką miasta stała się charakterystyczna sylwetka wieży do skoków.

Dziś odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia kąpieliska po gruntownym remoncie. Na zmodernizowanym basenie zainstalowano nierdzewne niecki basenowe: do skoków o głębokości 3,8 m, pływacką, do nauki pływania oraz rekreacyjną. Są brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Otwarcie kąpieliska dla użytkowników nastąpi jutro o godz. 9.00. W tym dniu bilet wstępu na obiekt będzie kosztował symboliczną złotówkę. W pierwszy weekend (piątek-niedziela) funkcjonowania pływalni BBOSiR przygotował liczne atrakcje sportowo-rekreacyjne. Będą to:

– tenis stołowy na trawie

– zjazd na czas na zjeżdżalni

– aerobik w wodzie

– wodny tor przeszkód

– siatkówka plażowa

– zumba

– konkursy z nagrodami

Od 1 lipca na basen obowiązywać będzie cennik – w tygodniu 15 (ulgowy) i 25 (normalny) zł, w weekendy 20 i 30 zł. Bilet popołudniowy (po godz. 16.00 przez cały tydzień) kosztować będzie 10 lub 15 zł. Dzieci do 7. roku życia pod opieką dorosłego opiekuna wchodzą bezpłatnie. Dostępne będą bilety grupowe oraz rodzinne. Wejściówka 2+1 (dwóch dorosłych i dziecko) w tygodniu kosztuje 50 zł, w weekend 65 zł, a 2+2 65 lub 85 zł.

bb

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *