Nowa formuła popularnego wyścigu. Tor przeszkód z atrakcjami dla zawodników i widzów

maj 8, 2024Miasto, Sport

To będzie inny puchar niż zwykle! Tegoroczna, czwarta edycja popularnych zawodów rowerowych dla dzieci przebiegnie w zmienionej formule. Cel jest jasny: chodzi o to, aby Puchar Reksia był jeszcze atrakcyjniejszy dla rowerzystów i widzów. Wyścig odbędzie się 9 czerwca na bielskich Błoniach i wtedy dowiemy się co robić, aby każdy uczestnik niezależnie od wyniku kończył wyścig z uśmiechem na ustach. Właśnie uruchomiono zapisy TUTAJ.

4. Rowerowy Puchar Reksia odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca o godz. 11.00. Zawody zostaną poprzedzone przejazdem treningowym w godzinach 8.30-10.30. Miejscem treningu i zawodów będzie boisko asfaltowe na terenach rekreacyjnych „Błonia” Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pocztowej 32 w Bielsku-Białej.

W tym roku zmieniliśmy formułę zawodów. Wszyscy zawodnicy będą się ścigać na torze przeszkód dostosowanym do poszczególnych grup wiekowych – mówi Barbara Ilewicz, prezes KS LIVE. – Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dla starszych – zapewnia organizatorka Pucharu Reksia.

Organizatorzy przewidzieli 300 miejsc startowych w sześciu grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Wszyscy zawodnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, pamiątkowy medal oraz numer startowy. Najlepsi będą premiowani pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Do udziału w zawodach można zapisać się do 31 maja br. na stronie www.pucharreksia.pl/zapisy.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

Organizatorem 4. Rowerowego Pucharu Reksia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE, a partnerem technicznym wydarzenia Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport. Tradycyjnie honorowym patronatem imprezę objęli prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Helena Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia. Portal www.witajbielsko.pl jest patronem medialnym zawodów.

bb

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *