Nietypowa prośba. Niewidomy bielszczanin zaprasza do wspólnej jazdy na tandemie

maj 17, 2023Ludzie

Mateusz Markwat, niewidomy bielszczanin, za pośrednictwem mediów lokalnych szukał w ub. roku wolontariuszy chcących pojeździć z nim na rowerze po najbliższej okolicy. Znalazł wtedy pomoc, dzięki czemu był na kilku wycieczkach. Ale potem musiał przejść poważny zabieg kardiologiczny i konieczne było zawieszenie aktywności fizycznej. Obecnie pan Mateusz znów szuka kompana do przejażdżek.

Na apel o pomoc Mateuszowi Markwatowi odpowiedziało w ub. roku kilkanaście osób. Dzięki nim niewidomy bielszczanin był na kilku wycieczkach rowerowych. Ale później musiał przejść zabieg w związku z chorobą serca i rehabilitację po operacji. Teraz chce wrócić na rower i znów szuka wolontariuszy.

Mateusz Markwat zaprasza na tandem z elektrycznym wspomaganiem. Jeszcze w 2021 jeździł na nim ze swoją 70-letnią mamą, ale później bał się ryzykować ich zdrowiem. Bielszczanin ma 47 lat i ogromne chęci do wycieczek rowerowych. Przyznaje, że nie ma wielu rozrywek, więc gdyby ktoś zdecydował się mu umilać czas jeżdżąc z nim na tandemie, będzie bardzo wdzięczny.

Na dobre wieści czeka pod adresem: markjust0508@gmail.com.

bb

Na zdjęciu: Mateusz Markwat i jego rower, fot. archiwum prywatne

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *