Nieszczęścia chodzą chmarami. Przejmująca powieść o podróży z dna piekła KONKURS

mar 14, 2024Hity z kina i TV

W codziennym życiu często narzekamy na problemy zdrowotne, zawodowe czy rodzinne. Ale na ogół nie zdajemy sobie sprawy, że los może być naprawdę okrutny. Aby się o tym przekonać, trzeba obejrzeć film „Jedna dusza”. Nasze małe codzienne doświadczenia z życiem nie są z reguły porównywalne z zestawem nieszczęść, jakie spotykają rodzinę Alojza (w tej roli Dawid Ogrodnik). Na szczęście, pasmo tragicznych konsekwencji przyniesie też iskrę nadziei. Właśnie dla niej warto pójść dziś do kina. Mamy bilety dla Czytelników.

Alojz przyszedł na świat w roku 1990. Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierzała porzucić chłopca, ale ostatecznie wróciła po płaczącego synka. Minęły lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie.

Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.

Film pt. Jedna dusza to poruszająca historia człowieka, który z dna piekła rozpoczyna podróż ku czyśćcowi oraz jego żony heroicznie walczącej o godność rodziny. To brawurowo zagrana opowieść o walce z przeciwnościami losu oraz wewnętrznymi demonami. W rolach głównych występują: Dawid Ogrodnik(„Johnny”, „Ostatnia Rodzina” „Jesteś Bogiem”), Małgorzata Gorol („Śubuk”, „Twarz”), Dorota Kolak („Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), Tomasz Schuchardt („Wielka woda”, „Jesteś Bogiem”), Dariusz Chojnacki („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Żeby nie było śladów”) i Artur Krajewski („Ślepnąc od świateł”, „Wataha”).

Dramat „Jedna dusza” pokaże kino Helios w czwartek, 14 marca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Jedna dusza”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w marcu  i kwietniu 2024

21 marca – Baby boom, czyli Kogel Mogel 5

28 marca – Powstaniec 1863

04 kwietnia – Akademia Pana Kleksa

11 kwietnia – Ultima Thule

18 kwietnia – Miłość jak miód

25 kwietnia – Sami swoi. Początek

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *