Nieprawdopodobne pasmo zwycięstw. Film z Bielska-Białej najlepszy na świecie! ZDJĘCIA i FILM

lis 23, 2023Miasto

Film promujący Bielsko-Białą zwyciężył wczoraj w 35. The World Tourism Film Awards w Walencji! To najbardziej nagradzany obraz o europejskim mieście, który zdobył już kilkanaście głównych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles czy Zagrzebiu.

W gali 35. The World Tourism Film Awards w Walencji wzięli udział twórcy i producenci reprezentujący przemysł turystyczny i audiowizualny, uhonorowani prestiżowym tytułem The Best Tourist Films of The Year w pięciu kategoriach promocyjnych: miasto, region, kraj, produkt i usługi turystyczne. Aby sięgnąć po ten tytuł, trzeba było zmierzyć się autorami 3 tys. filmów promocyjnych, konkurujących w światowym konkursie CIFFT Cirquit 2023.

Międzynarodowy Komitet Festiwali Filmów Turystycznych (CIFFT) zrzesza światowe festiwale filmów turystycznych i korporacyjnych. Wyłania najlepsze światowe filmy turystyczne na podstawie nagród zdobytych w danym roku pod auspicjami CIFFT.

Miasto Bielsko-Biała zgłosiło do konkursu film autorstwa bielszczanina Tomka Walczaka – „Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi”, który zdobył już kilkanaście głównych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles czy Zagrzebiu.

Wczoraj werdyktem jury 35. The World Tourism Film Awards obraz z Bielska-Białej został uznany zwycięzcą w kategorii filmów o mieście. Nagroda przyznana w Walencji potwierdza fakt, że to jeden z najlepszych filmów promocyjnych na świecie.

bb

Zdjęcia: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *