Nie chcesz zdjęć erotycznych w telefonie? Plaga MMS-ów od oszustów

kwi 18, 2023Miasto

Do abonentów sieci telefonii komórkowej trafiają MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. Przestraszeni odbiorcy, działając w panice i pośpiechu, jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której nigdy nie aktywowali. Policja ostrzega, że jest to oszustwo.

Adresat zostaje poinformowany za pośrednictwem MMS, że ma włączony serwis zdjęć erotycznych i odtąd będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne na telefon. Dalsza część wiadomości zawiera instrukcję co trzeba zrobić, aby zrezygnować z usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na wskazany numer, a to kosztuje ponad 11 zł.

Jeśli dostałeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nic na ten temat nie wiesz, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o daną kwestię konsultanta – radzi policja. – Dla bezpieczeństwa możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo zapoznaj się z regulaminem świadczenia tej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować.

Wiadomość wysyłana przez przestępców tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu, jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której nigdy nie aktywowali.

rok

Na zdjęciu: przykładowa fałszywa wiadomość MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych, fot. Policja

Udostępnij
Lubię to 0
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *