Nie bierz wałówki na Szyndzielnię. Ta majówka w górach ma być niezapomniana! PROGRAM

kwi 28, 2023Miasto

Jedna z największych atrakcji turystycznych Beskidów – Kolej Linowa Szyndzielnia obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza turystów na wyjątkową majówkę. W planie m.in. darmowa degustacja oscypków z żurawiną, gotowanie na żywo tradycyjnego żuru i poczęstunek, przejazdy gondolą VIP, zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne z grillem i napojami. Do tego leżaki i górskie kąpiele słoneczne. Na wieży widokowej ZIAD Tower załopocze największa w Beskidach flaga Polski.

Na majówkę na ponadtysiącmetrowej górze w Beskidzie Śląskim zaprasza ZIAD S.A., świętujący w tym roku 70-lecie zarządzanej przez siebie Kolei Linowej Szyndzielnia. W trakcie długiego weekendu przy górnej stacji odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń, dzięki którym majówka na Szyndzielni – jak obiecują gospodarze – może być niezapomniana.

Danie na oczach turystów

W poniedziałek, 1 maja na Szyndzielni rozgości się strefa kulinarna. O godz. 11.30 pierwszych stu osób zostanie powitanych darmową degustacją oscypków z żurawiną. O godz. 12.00 rozpocznie się pokaz gotowania tradycyjnego żuru „live cooking”, podczas którego kucharze z restauracji Dębowa przygotują danie na oczach turystów i będą opowiadać o tradycjach kuchni beskidzkiej. Darmowego poczęstunku może być pewnych stu turystów.

Na miejscu będzie można wypocząć na łonie natury, słuchając łagodnej muzyki i skorzystać z atrakcji dla dzieci, takich jak balonowe zwierzaki, bańki mydlane, tworzenie magnesów, malowanie twarzy i tatuaże brokatowe. Będą stoiska gastronomiczne z grillem i napojami, warsztaty tworzenia okazjonalnych przypinek. W przypadku złej impreza zostanie przeniesiona na 3 maja.

Największa flaga w Beskidach

We wtorek, 2 maja z okazji Dnia Flagi na wieży widokowej ZIAD Tower na Szyndzielni wywieszona zostanie największa w Beskidach polska flaga. O godz. 12.00 na szczycie wieży staną uczniowie drugich klas Szkoły Kadetów im. Tadeusza Kościuszki, którzy odśpiewają hymn państwowy RP.

Przez dwa dni organizowane będą przejazdy wyjątkową gondolą VIP. W strefie rowerowej trwać będą dni testowe polskiej marki rowerowej. W programie spotkania z ekspertami i darmowe jazdy testowe. W strefie chillout na chętnych czekać będą leżaki i górskie kąpiele słoneczne.

rok

Zdjęcia: KL Szyndzielnia/Facebook

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *