Najwyższa kultura na krótko w Bielsku-Białej. Transmisja na żywo na wielkim ekranie! ZDJĘCIA

kwi 22, 2024Miasto

Podczas polowania książę Zygfryd natrafia na stado łabędzi. Jeden z nich przemienia się w piękną kobietę Odette, w której książę natychmiast się zakochuje. Ale Odette jest związana zaklęciem, które sprawia, że w ciągu dnia pozostaje pięknym ptakiem. Czy Zygfryd zdoła ją uwolnić? Premierę epickiego widowiska w wykonaniu The Royal Ballet oraz Orkiestry Royal Opera House zobaczą mieszkańcy Bielska-Białej na żywo. Na tych deskach rodziły się legendy Plácido Domingo czy Luciano Pavarottiego!

W przebojowym cyklu prezentującym najsłynniejsze opery wszechczasów oraz najpiękniejsze balety świata w kinie Helios w Bielsku-Białej oglądać można transmisje na żywo z premierowych przedstawień Royal Opera House oraz The Royal Balet. Na scenie w Heliosie widzieliśmy m.in. opery Złoto Renu i Madame Butterfly oraz balety Don Kichot, Dziadek do orzechów i Manon.

W najbliższą środę (24 kwietnia) o godz. 20.15 na dużym ekranie odbędzie się transmisja z premiery baletu pt. Jezioro łabędzie. W wielkim widowisku muzycznym z udziałem gwiazd rewelacyjna kompozycja Piotra Czajkowskiego łączy się z sugestywną wyobraźnią choreografa Liama Scarletta i projektanta Johna Macfarlane’a, aby spotęgować dramatyczny patos klasycznego baletu w reżyserii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. „Jezioro łabędzie” pozostaje do dziś jednym z najbardziej lubianych dzieł w klasycznym kanonie baletowym.

Pokaz gramy w ramach większego projektu: sezonu kinowego Royal Opera House oraz The Royal Balet – wprowadza Grzegorz Sochacki, dyrektor bielskiego kina Helios. – Sezon 2023-24 jest podróżą przez najsłynniejsze arie i balety wszechczasów, która obejmuje osiem światowej klasy produkcji – po cztery oper i balety. Ekscytacja to uczucie, które, mamy nadzieję, będą nam towarzyszyć do końca tego cyklu.

Zdjęcie: Helen Maybanks/Helios

Royal Opera House to jedna z najsłynniejszych scen operowych i baletowych na świecie. Na jej deskach rodziły się legendy m.in. Joyce DiDonato, Plácido Domingo, Juan Diego Flórez, Angela Gheorghiu, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel, Luciano Pavarotti i Joan Sutherland. Nie zabrakło tam również polskich artystów, takich jak Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak czy Małgorzata Walewska.

Więcej szczegółów i bilety TUTAJ. W najbliższym czasie w kinie Helios zobaczymy:

1 maja 2024 – Carmen

11 czerwca 2024 – Andrea Chénier

bb

Zdjęcie tytułowe: Tristram Kenton/Helios

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Zauroczona

    Wspaniałe widowisko. Kulturalne wyżyny. Jestem pod wielkim wrażeniem kunsztu artystów i muzyków z Covent Garden.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *