Najpiękniejszy taniec świata. Wyjątkowa noc pełna magii i tańca w Bielsku-Białej ZDJĘCIA i FILM

paź 6, 2023Miasto

Robert Kowal

Spójrzcie, jak ona tańczy dla nas! Odkryjcie piękno i tajemniczość tańca orientalnego. Pozwólcie, aby piękne kostiumy, hipnotyzująca muzyka i wyjątkowe choreografie przeniosły Was w świat starożytnych bogów i heroicznych opowieści. Zapraszamy bielszczan w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, prosto do tajemniczej mitologii egipskiej. Dołączcie do nas i stańcie się częścią wyjątkowej nocy, gdzie lokalne talenty połączą siły z artystami z całej Polski i Europy, tworząc niezapomniane show. Gwarantujemy, oczaruje każdego!

Bielska tancerka Tahira jest organizatorką festiwalu tańca orientalnego, który odbędzie się wkrótce w Bielsku-Białej. Głównym punktem dwudniowego programu będzie spektakl „Once Upon a Time In Ancient Egypt”, czyli pewnego razu w starożytnym Egipcie. To jedyne w swoim rodzaju show, w którym tańcem orientalnym opowiadana jest fascynująca historia Ozyrysa, Izydy i Seta, bogów starożytnego Egiptu. Gwiazdą spektaklu będzie Kareem Gad, jeden z najlepszych tancerzy współczesnej sceny tańca orientalnego.

Z Paryża do Bielska-Białej

Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć mistrza tego gatunku na żywo, który przyleci specjalnie na festiwal z Paryża ze swoją pierwszą wizytą w Polsce. Kareem to rodowity Egipcjanin, tancerz i choreograf Narodowego Teatru Egipskiego, który zajmuje się propagowaniem egipskiego folkloru. Tańczył i tworzył choreografie do egipskich produkcji filmowych, skomponował wiele utworów do tańca orientalnego, które wykorzystywane są przez tancerzy na całym świecie. 

Na scenie zobaczycie także znakomite tancerki z Polski, które od lat zachwycają widzów na polskich i europejskich scenach. Zatańczą Nuriyah oraz Karolina Nadine Załęcka. W roli Ozyrysa i Izydy będziecie podziwiać wschodzące gwiazdy polskiej sceny orientalnej – Bartosza Maryjkę i Milenę Szczukiecką.

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godz. 19.00 w auli Towarzystwa Szkolnego im. Reja przy ul. Frycza Modrzewskiego. Festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty folkloru egipskiego z Kareemem oraz konkurs tańca orientalnego z udziałem tancerek z całej Polski oraz Europy. W jury konkursu zasiądzie Kareem oraz osobowości tańca orientalnego z Polski. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne odsłony tańca orientalnego: od folkloru przez formy sceniczne, modern oriental aż po różnego rodzaju formy taneczne o miłości, morderstwie, poszukiwaniach, nadziei i odrodzeniu. Spektakl mogą obejrzeć także dzieci.

Piękna sztuka pełna emocji

Organizatorka festiwalu tańca orientalnego w Bielsku-Białej, Tahira, jest bielszczanką, która od czternastu lat profesjonalnie zajmuje się tańcem orientalnym. Jest instruktorką, tancerką, choreografką, sędziną zawodów, medalistką prestiżowych konkursów tańca orientalnego na całym świecie. Festiwal jest próbą wyjścia z tańcem orientalnym do szerszego grona odbiorców.

Zależy mi na tym, aby pokazać ludziom, czym tak naprawdę jest taniec brzucha – podkreśla Tahira. – Wyciągnąć z ich głów wyobrażenia utrwalane przez zazwyczaj marne animacje w egipskich kurortach. Pokazać im, że jest to piękna forma sztuki, pełna emocji i bogatej historii, którą pod względem trudności technicznej i wyrazu artystycznego z czystym sercem można stawiać na równi z takimi stylami tańca, jak balet czy flamenco.

Spektakl uświetnią pokazy hybrydowego projektu scenicznego prowadzonego przez Tahirę i Kareema. Wystąpią tancerki z Polski, Ukrainy, Holandii i Bułgarii. Na scenie nie zabraknie reżyserki spektaklu i organizatorki wydarzenia Tahiry wraz z jej uczennicami oraz grupą pokazową Hikayą. Nigdy wcześniej takie przedsięwzięcie nie miało miejsca w naszym regionie!

Honorowym patronem festiwalu jest Prezydent Bielska-Białej, a portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Bilety dostępne są TUTAJ.

Robert Kowal

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

4 komentarze

 1. Henryk

  Szkoda że nie na scenie Teatru bądź BCK czy Cavatina Hall

  Odpowiedz
  • Tahira

   Panie Henryku, zapewniam, że Aula ma bardzo ładną scenę 🙂 Pozostałe placówki to plany na kolejne edycje spektakli w przyszłych latach 😉

   Odpowiedz
   • Malina

    Czy taniec brzucha pomaga Pani w relacjach z facetami?

    Odpowiedz
    • Tahira

     Taniec brzucha przede wszystkim pomaga każdej kobiecie budować piękną relację z samą sobą 🙂

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *