Muzyczne diamenty z Bielska-Białej. Kto wie, ile dzieci ma Zadymka ZDJĘCIA i FILM

mar 9, 2024Miasto

Do Bielska-Białej od ćwierćwiecza zjeżdżają największe gwiazdy jazzu z Ameryki i Europy. Na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu Bielskiej Zadymce Jazzowej usłyszymy więc znów najlepszych muzyków z całego świata, ale tym razem towarzyszyć im będą Dzieci Zadymki, utalentowani bielszczanie, którzy dzięki koncertom festiwalowym od dziecka uczyli się od najlepszych. Tylko posłuchajcie, jak ona to gra!

W dniach 13-17 marca 2024 odbędzie się 26. Bielska-Zadymka Jazzowa. Podobnie jak w latach ubiegłych, podziemną atrakcją festiwalu będzie koncert w kopalni Guido w Zabrzu na poziomie 320 m. Największe gwiazdy światowego jazzu zaprezentują się w Cavatina Hall, najnowocześniejszej sali koncertowej na Podbeskidziu. Będą to Marcus Strickland, kwartet Antonio Sancheza, trio Nduduzo Makhathini, Terence Blanchard E-Collective i Turtle Island Quartet.

Szczegóły 26. Bielskiej Zadymki Jazzowej wyjaśniamy krok po kroku w artykule Dorastali z Zadymką. Bielskie dzieci Zadymki wystąpią obok największych gwiazd! ZDJĘCIA i FILM PROGRAM

Koncertom wielkich gwiazd światowego jazzu towarzyszyć będą występy Dzieci Zadymki, utalentowanych muzyków z Podbeskidzia, którzy z racji peselu świata bez Zadymki nie znają. Młodzi uczyli się od najlepszych artystów jazzu, prezentujących swój dorobek podczas kolejnych edycji bielskiego festiwalu.

Na zdjęciu: odsłuchy płyt wytwórni Blue Note na sprzęcie najwyższej klasy

Bezpłatne koncerty Dzieci Zadymki odbywać się będą od czwartku do soboty (godz. 17.00) na Festiwalowej Scenie Promocji w Galerii Sfera. Wystąpią m.in. Bartek Golec, Zuzia Wajdzik i Hania Derej, którą już teraz możemy posłuchać na naszym filmie.

rok

PROGRAM 26. Bielskiej Zadymki Jazzowej

Film: Lech Fedyszyn

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *