Modlitwa na początek sezonu w 1. lidze. W czym „Góralom” może pomóc Stwórca?

lip 18, 2023Sport

Podbeskidzie Bielsko-Biała rozpoczęło nowy sezon od mszy świętej w kaplicy Sióstr Córek Bożej Miłości. Na dzisiejszej konferencji prasowej poprzedzającej inaugurację rozgrywek 1. ligi piłkarskiej Witajbielsko.pl zapytało trenera Grzegorza Mokrego o to, w czym jego zespołowi może pomóc Stwórca. Konkretnej odpowiedzi udzielił nam prezes Bogdan Kłys, podkreślając, że…

Zespół Podbeskidzia rozpocznie nowy sezon w najbliższą niedzielę meczem z Wisłą Płock na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. „Górale” są po totalnej przebudowie drużyny. Z klubu odeszło wielu doświadczonych zawodników, w tym m.in. bramkostrzelni Kamil Biliński oraz Goku. Celem zmian w klubie jest odmłodzenie pierwszego zespołu i wprowadzenie do niego piłkarzy z klubowej akademii oraz drugiej drużyny (więcej o tej rewolucji dowiesz się z artykułu Podbeskidzie w totalnej przebudowie. Zaskakujące cele na nowy sezon piłkarski).

W przerwie letniej bielski klub wzmocnili Bartosz Bida, Piotr Tomasik, Maksymilian Banaszewski, Jakub Kisiel,  Patrik Lukáč, Martin Chlumecký, Patryk Procek, bracia Mateusz i Michał Stryjewscy, Jan Hlavica oraz Jaka Kolenc.

Na dzisiejszej konferencji prasowej nowy trener „Górali” Grzegorz Mokry podziękował władzom klubu za stworzenie optymalnych warunków do przygotowań zespołu do nowego sezonu piłkarskiego. Nie było wprawdzie dłuższego obozu szkoleniowego, ale program przygotowań – jak podkreślił – został zrealizowany.

Odnosząc się do pytania o formę braci Stryjewskich odparł, że potrzebują czasu na aklimatyzację, który powinni otrzymać od klubu oraz kibiców. Są to zawodnicy już nie bardzo młodzi, ale do niedawna na trzecioligowych boiskach robiący różnice. Szkoleniowiec przywołał przykład Roberta Lewandowskiego, który po przeprowadzce z Lecha Poznań potrzebował czasu, aby w pełni zaprezentować swój wielki talent na niemieckich boiskach.

Dziś w kaplicy Sióstr Córek Bożej Miłości odprawiono mszę świętą w związku z inauguracją nowego sezonu piłkarskiego w 1. lidze. Zaproszono wszystkich kibiców i sympatyków klubu, którzy chcieli duchowo wspomóc drużynę oraz pomodlić się o pomyślność i zdrowie zawodników. Na konferencji prasowej przed nabożeństwem witajbielsko.pl zapytało trenera Mokrego o to, w czym jego zespołowi może pomóc Stwórca.

Do naszego pytania odniósł się prezes klubu Bogdan Kłys, który podkreślił, że oprócz dobrej postawy piłkarzy na boisku zespołowi potrzebne jest szczęście. W ub. sezonie zabrakło przecież bardzo niewiele, aby klub zakwalifikował się do strefy baraży, gdzie decydowały się losy awansu do ekstraklasy.

Robert Kowal

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 2

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *