Mieszkańcy zmieniają osiedle po swojemu. Do zdobycia duże pieniądze na realizację pomysłów ZDJĘCIA

maj 18, 2026Ludzie, Miasto

Do udziału w konkursie można zgłaszać różne projekty, np. spotkania sąsiedzkie i pikniki, warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, wydarzenia sportowe i rekreacyjne, działania kulturalne, spacery historyczne, potańcówki międzypokoleniowe czy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ważne, aby inicjatywy odbywały się na obszarze rewitalizacji Bielska-Białej i były skierowane do lokalnej społeczności.

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia zaprasza mieszkańców obszaru rewitalizacji do udziału w trzeciej edycji konkursu „Więzi Sąsiedzkie”. To inicjatywa, dzięki której lokalne pomysły mogą zamienić się w realne działania integrujące społeczność i ożywiające sąsiedztwa.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy obszaru rewitalizacji, którzy mają pomysł na działanie społeczne i chcą zaangażować się w życie swojej okolicy. Projekty powinny wpisywać się m.in. w działania związane z integracją mieszkańców, aktywizacją społeczną, wzmacnianiem więzi sąsiedzkich, przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu lub rozwijaniem lokalnej tożsamości.

W ramach konkursu mieszkańcy mogą zdobyć granty w wysokości od 1 500 do 5 000 zł na realizację mini projektów społecznych. Organizatorzy zachęcają do tworzenia działań, które będą budować relacje między sąsiadami, aktywizować mieszkańców i wzmacniać lokalną wspólnotę.

Spotkania informacyjne w spawie konkursu „Więzi Sąsiedzkie” odbędą się:

  • 28 maja 2026 o godz. 18:00
  • 2 czerwca 2026 o godz. 16:30

w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia przy ul. Cieszyńskiej 15.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
👉 mybb.org.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 508 722 808.

Program realizowany w ramach projektu „Siła i bogactwo więzi sąsiedzkich – działania na rzecz budowy i wspierania inicjatyw sąsiedzkich” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia ze środków Gminnego Programu Rewitalizacji Bielska-Białej do roku 2030 realizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: organizator

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *