Matka nie cofnie się przed niczym! Emocjonalna opowieść o kobiecej sile KONKURS

sie 23, 2023Hity z kina i TV

W cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios możemy oglądać filmy, które zapadają w pamięć i prowokują do refleksji. Jutro poznamy przejmującą historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami o matce nieprzeciętnie inteligentnego chłopca. W jego obronie kobieta nie cofnie się przed niczym! Jej wieloletnia walka z biurokracją doprowadziła do zmian w polskim systemie edukacji. Świetny scenariusz, dla którego warto usiąść w głębokim fotelu i na dwie godziny wyłączyć się z własnych prozaicznych problemów.

Jest rok 1989, gdy młoda dziewczyna zachodzi w ciążę ze starszym mężczyzną, który nie chce dziecka i próbuje namówić partnerkę do aborcji. Mimo złej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych kobieta decyduje się urodzić, a ojciec dziecka odchodzi. Wkrótce na świat przychodzi chłopiec, który mocno różni się od rówieśników. Mijają lata, kiedy lekarze stwierdzają, że dziecko ma autyzm. Chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia.

Drzemie w każdym z nas

Film „Śubuk” w reż. Jacka Lusińskiego to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletnia walka z biurokracją i ludzką bezdusznością doprowadziły do zmian w polskim systemie edukacji. Film jest wypełnioną emocjami opowieścią o kobiecej sile, radości życia i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. Matka nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel i zapewnić synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

W roli głównej występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, której towarzyszą Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Marta Malikowska, Filip Pławiak oraz debiutujący Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski. Scenariusz filmu wygrał prestiżowy konkurs Script Pro 2019 oraz otrzymał nagrodę na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Seans w bielskim kinie Helios odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia o godz. 18.00 w ramach cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Spiżowa postać księdza

W kolejnym seansie w tym cyklu zobaczymy głośny film pt. „Johnny” Daniela Jaroszka z Dawidem Ogrodnikiem, Piotrem Trojanem i Anną Dymną pokazujący spiżową postać ks. Jana Kaczkowskiego, który angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. Niedługo później ksiądz sam staje się pacjentem swojego hospicjum.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Śubuk”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: W którym roku i gdzie miał premierę film pt. Śubuk? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *