Marsz dla Życia i Rodziny z pomocą władz miasta. A co z Bielskim Marszem Równości?

cze 9, 2023Miasto

W najbliższą niedzielę w Żywcu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy dziękują wszystkim organom, służbom i władzom miasta, bez których nie byłoby możliwe sprawne i bezpieczne przeżycie tego wydarzenia. A co z III Marszem Równości w Bielsku-Białej? Organizatorzy udali się do Ratusza z zaproszeniem dla prezydenta Jarosława Klimaszewskiego o objęcie marszu honorowym patronatem. Jak dotąd, nie ma decyzji.

Wydarzenie w Żywcu rozpocznie się mszą (godz. 12.30) w konkatedrze, której przewodniczyć będzie biskup Piotr Greger. Marsz wyruszy pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Po przejściu ulicami Żywca uczestnicy powrócą na Rynek, gdzie odbędzie się festyn. Zaplanowano poczęstunek i liczne atrakcje. Na scenie wystąpią m.in. zespół uwielbieniowy „Szturm”, „Małe Pilsko”, „Andeo” oraz goście z Ukrainy.

Już dziś składamy serdeczne podziękowania wszystkim organom, służbom i władzom miasta, które jak zawsze pomagają w organizacji, a bez ich udziału nie byłoby możliwe sprawne i bezpieczne przeżycie tego ważnego wydarzenia – podkreśla rzeczniczka marszu cytowana na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej.

Wśród zaangażowanych w to przedsięwzięcie są m.in. MCK w Żywcu i dyrektor Marek Regel oraz fundacje i wspólnoty katolickie.  

Zgodnie ze świeżą tradycją, 2 lipca 2023 w Bielsku-Białej odbędzie się III Bielski Marsz Równości. – Jak co roku, udaliśmy się do Ratusza z zaproszeniem dla Prezydenta i prośbą o objęcie naszego Marszu honorowym patronatem – czytamy na profilu Bielski Marsz Równości w Facebooku. – Czy tym razem się uda? Czy pan Jarosław Klimaszewski weźmie udział w tym cudownym święcie miłości i akceptacji? Czy Bielsko-Biała będzie jak Nowy Jork, Londyn lub Praga, gdzie prezydenci Eric Adams, Sadiq Khan, Zdeněk Hřib otwierają marsze równości w swoich miastach i maszerują w wielotysięcznym tłumie? Czy będzie jak Warszawa, której prezydent Rafał Trzaskowski napisał po ubiegłorocznej paradzie: „Szliśmy po szacunek, równość, tolerancję. Dla wszystkich (…). Szliśmy z uśmiechem. I szliśmy razem. Dziękuję!”.

Obecnie dwa bielskie studia tatuażu prowadzą licytację projektów, z których dochód zasili budżet Marszu Równości – zob. TUTAJ. W dniu marszu obydwa studia zorganizują walk-in pod hasłem Tęczowe L.A.T.O z Innej Bajki. Autorzy inicjatywy zapewniają, że atrakcji na pewno nie zabraknie.

Bardzo jestem ciekawa, jak tym razem zareaguje Pan Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej… W historię naszego miasta i kod genetyczny jego mieszkańców wpisane są przecież różnorodność oraz umiejętność współistnienia, a nawet współdziałania… Pięknie byłoby odświeżyć i wyeksponować tę ideę, której świat naprawdę bardzo potrzebuje, szczególnie teraz – podczas starań Bielska-Białej o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury – napisała w Facebooku bielszczanka Marta Katarzyna Niedźwiedź.

rok

Zdjęcia: Facebook

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 3

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *