Magiczny weekend w Bielsku-Białej. Wielkie widowisko spod znaku płaszcza i szpady

kwi 24, 2023Miasto

W najbliższy weekend w Bielsku-Białej zbiorą się Wojownicy Światów! Przybędą damy i wojownicy wszystkich epok i krain od czasów Piastów przez średniowiecze, wiek XVII do współczesności. W sobotę przed ratuszem pojawić się może nawet 150 rekonstruktorów, którzy następnie przejdą przez miasto. W parku Słowackiego odbywać się będą warsztaty i turnieje, w tym dwa wyjątkowe: walki mieczem i łuczniczy z udziałem publiczności. Są zapisy.

W dniach 29-30 kwietnia w Bielsku-Białej na zaproszenie Gandalfa i Bractwa Śródziemia pod patronatem prezydenta miasta zbiorą się Wojownicy Światów. Zaplanowano m.in. turniej bractw wszelakich, spotkanie z rekonstruktorami i wojownikami światów oraz marsz rekonstruktora. Wszystko dla publiczności i z jej czynnym udziałem. Będą m.in. pokazy i nauka tańców dawnych oraz turniej rycerski z udziałem rekonstruktorów prezentujących rynsztunek i zasady walki z XV wieku.

Do grodu i warowni Szarego Ducha w parku Słowackiego przybędą damy i wojownicy wszystkich epok i krain od czasów Piastów, przez średniowiecze, wiek XVII do współczesności. Będą wojowie, rycerze, szlachta, samuraje, spadochroniarze z II wojny światowej oraz współcześni żołnierze polscy i amerykańscy.

W programie:

pokazy służb medycznych 

pokazy walki wojów i rycerzy

warsztaty średniowiecza

od kuchni średniowiecza przez pisanie ze skrybą i świat zielarstwa 

pokaz broni i strojów 

magia

warsztaty dla dzieci

dmuchance

spotkanie z pisarzami fantasy

nocne pokazy

nauka tańca średniowiecza

wielkie widowisko spod znaku płaszcza i szpady

wyborne jedzenie i napitki

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 przed bielskim ratuszem, gdzie pojawić się może nawet 150 rekonstruktorów. Następnie wojownicy przeniosą się na dwa dni do parku Słowackiego. W programie zaplanowano m.in. dwa turnieje z udziałem publiczności – w sobotę bezpiecznego miecza, a w niedzielę łuczniczy (na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona).

Jak wyjaśnił nam organizator, na sobotni turniej zapisać się będzie można tego dnia w godz. 14.30-15.00. Przygotowano po 16 miejsc w kategorii junior do 17 lat oraz open powyżej. W niedzielę zapisy rozpoczną się na godzinę przed turniejem. W tym dniu nie będzie podziału na kategorie wiekowe. Przewidziano około 40 miejsc. Obowiązuje system pucharowy, gdzie przegrany odpada z turnieju.

rok

Zdjęcia: Gandalf/archiwum

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

2 komentarze

 1. arek

  Gdzie sie mozna zapisywac na te turnieje?

  Odpowiedz
  • Robert Kowal

   Odpowiedż na to pytanie znajduje się w artykule.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *