Mądre kino o nas samych. Warto sprawdzić za co twórcy otrzymali trzy ważne nagrody WEJŚCIÓWKI

lis 22, 2023Hity z kina i TV

Piękne, mądre kino – napisał recenzent o „Strzępach” i trudno się z nim nie zgodzić. Film opowiada prostą i chyba dobrze wszystkim znaną historię o rozpadzie rodziny i chorobie, dzięki której każdy dowiaduje się wiele o sobie. Wielkich gwiazd nie ma, ale może właśnie dlatego cierpienie bohaterów staje się nam bliskie. Warto sprawdzić, z jakiego powodu twórcy obrazu otrzymali trzy nagrody na największym polskim festiwalu filmowym.

Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Jak bohaterowie filmu radzą sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.

Dramat pt. Strzępy pokaże kino Helios w cyklu Kultura Dostępna. Seans odbędzie się w czwartek, 23 listopada o godz. 18.00. Obsada: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył oraz Agnieszka Radzikowska. W filmie zobaczymy m.in. znanego bielszczanom Roberta Talarczyka, który wcielił się w rolę kreatywnego menela. Film zdobył trzy Złote Lwy 2022 – nagrodę specjalną oraz dwie indywidualne na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za najlepszy debiut reżyserski dla Beaty Dzianowicz.

Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Strzępy”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Na następnej projekcji z tego cyklu, 30 listopada zobaczymy komedię „Ślub doskonały” z Aleksandrą Adamską, Ewą Kasprzyk, Piotrem Głowackim i Adamem Woronowiczem o ślubie, który od początku nie zapowiadał się dobrze. Pan młody budzi się u boku nieznajomej kobiety w apartamencie dla nowożeńców z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim. Wtem rozlega się pukanie do drzwi…

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcie: Helios

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *