Likwidują przejścia dla pieszych w centrum Bielska-Białej. Tor przeszkód dla niewidomych ZDJĘCIA

sie 28, 2023Miasto

W centrum Bielska-Białej zlikwidowano dwa przejścia dla pieszych. W bezpośrednim sąsiedztwie tego rejonu znajdują się ważne instytucje i miejsca, które generują intensywny ruch przechodniów. Wśród nich jest kilka szkół oraz koło Polskiego Związku Niewidomych. Likwidacja stanowi wyraźne utrudnienie dla osób, które na co dzień muszą się zmagać z wieloma wyzwaniami.

Na likwidację przejść dla pieszych w obszarze skrzyżowania ul. Nadbrzeżnej z ul. Mostową w Bielsku-Białej zwrócił uwagę poseł Przemysław Koperski, który zwrócił się z interwencją poselską do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego. Na problem wskazują także mieszkańcy, którzy przychodzą do biura parlamentarzysty, gdyż znajduje się ono w pobliżu zlikwidowanych przejść. Parlamentarzysta oczekuje od prezydenta Bielska-Białej odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Jakie były główne decyzji o likwidacji przejść dla pieszych i czy przeprowadzono analizę wpływu tej decyzji na bezpieczeństwo pieszych oraz płynność ruchu drogowego w tym rejonie? Czy rozważano zastosowanie innych rozwiązań minimalizujących ryzyko i utrudnienia dla pieszych, takie jak poprawa oznakowania czy dodatkowe środki bezpieczeństwa? Czy przed likwidacją przejść przeprowadzono  konsultacje z lokalnym kołem PZN, radą osiedla, pobliskimi szkołami (Dwujęzyczna Szkoła im. W. Kopalińskiego, Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego oraz Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza)?

Do tematu wrócimy, gdy do pytań posła oficjalnie odniesie się prezydent Bielska-Białej.

bb

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *