Legendarny trener trzeci na bielskiej liście KO do Sejmu. Oto ekipa, która liczy na zmianę władzy ZDJĘCIA i FILM

sie 22, 2023Ludzie, Polityka

Przed ratuszem w Bielsku-Białej zaprezentowali się dziś kandydaci na parlamentarzystów z listy KO w bielskim okręgu wyborczym. Numer 1 w wyborach do Sejmu otrzymała posłanka Mirosława Nykiel, w parlamencie od 2005 roku, która poinformowała, że KO liczy na co najmniej cztery mandaty. Z numerem 3 wystartuje Apoloniusz Tajner, legendarny trener, współtwórca sukcesów Adama Małysza.

Z numerem 2 bielska Koalicja Obywatelska zdecydowała się poprzeć dotychczasową posłankę z Żywca, Małgorzatę Pępek. Numer 3 otrzymał legendarny trener kadry narodowej skoczków narciarskich, współtwórca sukcesów Adama Małysza. Podczas jego 16-letniej kadencji zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 14 medali olimpijskich, w tym pięć złotych, a także dziewięć kryształowych kul FIS.

Na kolejnych miejscach na liście kandydatów KO do Sejmu z bielskiego okręgu wyborczego znaleźli się: Marcin Szarek (przedsiębiorca), Maciej Tomczykiewicz (adwokat), Beata Łukowicz (przewodnicząca PO w powiecie bielskim), Przemysław Major (zastępca burmistrza Cieszyna), Dorota Piegzik-Izydorczyk (przewodnicząca Rady Miejskiej Bielska-Białej), Janusz Hudziec (radny powiatu cieszyńskiego), Rafał Ryplewicz (radny Bielska-Białej), Elżbieta Borowik, Janusz Pawłowski (przedsiębiorca budowlany), Bogusława Kupczak-Wiśniowska (nauczyciel akademicki), Marcin Ślęk (działacz PO w powiecie bielskim), Joanna Jędrusik (artystka, animatorka kultury), Bronisław Jafernik, Agata Tucka-Marek (nauczyciel z Jastrzębia Zdroju). Kandydatką KO w wyborach do Senatu jest senator Agnieszka Gorgoń-Komor (doktor nauk medycznych, kardiolog).

W wypowiedzi dla witajbielsko.pl trener Apoloniusz Tajner podkreślił potrzebę aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży na poziomie podstawowym, w czym pomóc mogą lokalne samorządy.

rok

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *