Legenda kierownicy przyspiesza w małym fiacie. Czułe pożegnanie z bielszczanami ZDJĘCIA/FILM

lip 4, 2023Miasto

Sprzed Gemini Park ruszyła dziś Wielka Wyprawa Maluchów z Bielska-Białej do Monte Carlo. Gwiazdą rajdu jest Sobiesław Zasada, który wraz z pilotem Longinem Bielakiem brał udział także na małym fiacie w rajdzie Monte Carlo w 1975 roku. Panowie mają łącznie 190 lat! Byliśmy świadkami, jak legendarny kierowca rajdowy żegnał się z bielszczanami na starcie wyprawy, a później wsiadł do malucha i ostro przyspieszył, by dogonić kolumnę. Te sceny pozostaną w pamięci na długo!

Na starcie Wielkiej Wyprawy Maluchów z Bielska-Białej do Monte Carlo stanęło 35 załóg, które w ciągu ośmiu dni pokonają trasę o długości prawie 4 tys. km. Wśród uczestników rajdu są legendy sportów motorowych, w tym Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz. W kolumnie rajdowej jadą także czołowi polscy twórcy internetowi – Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, Szymon „Szumi” Szumniak i Robert „Hi_5” Buczyński.

Trasa prowadzi przez Czechy, Austrię i Włochy do Monako. Głównym celem Wielkiej Wyprawy Maluchów jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach oraz zebranie funduszy na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych. Na ich rzecz czynna jest zbiórka internetowa. Uczestnicy wyprawy do Monte Carlo przekazują na licytacje cenne dla siebie przedmioty.

Popularny Maluch obchodzi w tym roku 50. urodziny. Może w to trudno uwierzyć, ale pół wieku temu ruszyła produkcja Fiata 126 w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *