Krajobraz po przejściu trąby powietrznej. Wiatr zrywał dachy i łamał drzewa ZDJĘCIA

sie 23, 2023Miasto

Wczoraj nad Bielskiem-Białą przeszła trąba powietrzna – informują meteorolodzy. Sceny jak z horroru rozegrały się w rejonie os. Karpackiego oraz ul. Olszówki, gdzie silny wiatr uszkodził dachy i łamał drzewa. W związku z wieczornymi burzami Komenda Miejska PSP odnotowała ponad sto interwencji. Strażacy usuwali powalone drzewa, zabezpieczali uszkodzone połacie dachowe oraz pozrywane linie energetyczne.

Silny wiatr zerwał z dachu budynku przy ul. Alei Armii Krajowej około 600 mkw. blachy, która spadła na sąsiednie posesje. Strażacy zabezpieczyli resztkę dachu. Miejsce wygrodzono taśmą ostrzegawczą. Straż pożarna zabezpieczała również uszkodzone dachy w rejonie ulic Olszówki i Karpackiej.

Drzewo spadło na budynek wielorodzinny przy ul. Olszówki i uszkodziło dach (uszkodzone liczne dachówki, w tym gąsiory, śniegołapy i rynny, pęknięcia w środku mieszkania). Strażacy przy zastosowaniu technik alpinistycznych usunęli drzewo  z budynku.  Jak informuje bielska PSP, na ul. Doliny Miętusiej drzewo przewróciło się na trzy pojazdy na parkingu. A na posesji przy ul. Karpackiej drzewo spadło na garaż i dwa samochody.

Na szczęście, nie było osób poszkodowanych.

bb

Zdjęcia: OSP Straconka 

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *