Kontrowersyjna „Zielona granica” wchodzi do Heliosa. Wiemy, jak sprzedają się bilety

wrz 22, 2023Hity z kina i TV

Rozpalający emocje film Agnieszki Holland pt. Zielona granica jest od dziś dostępny w kinie Helios w Bielsku-Białej. Czy seanse poprzedzi spot autorstwa MSWiA i jak sprzedają się bilety? Z tymi pytaniami witajbielsko.pl zwróciło się do dyrekcji bielskiego Heliosa.

Jak czytamy na stronie kina, „Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Jest to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Nowy film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce.

„Zielona Granica” jest fikcją, ale scenariusz filmu powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas – czytamy w opisie filmu na stronie dystrybutora. – Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiady z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

Film zrealizowany w koprodukcji polsko-czesko-francusko-belgijskiej trwa 147 minut. Scenariusz: Agnieszka Holland, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Maciej Pisuk. W obsadzie: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok.

Obraz o migrantach na polsko-białoruskiej granicy zdobył nagrodą specjalną jury podczas niedawnego festiwalu filmowego w Wenecji. Zdaniem władz, film zawiera wiele nieprawd, przeinaczeń, pokazuje fałszywy, nieprawdziwy i niesprawiedliwy obraz polskich służb broniących granicy, ale i polskiego państwa. Protest przed seansem odbył się w Krakowie.

Kontrowersyjny film bielski Helios pokaże dziś na trzech seansach. Jak wyjaśnił nam dyrektor kina Grzegorz Sochacki, pokazy nie będą poprzedzane spotem autorstwa MSWiA. Bilety sprzedają się dobrze, lepiej niż na inne filmy, które weszły na ekran w tym tygodniu.

bb

Zdjęcie: Helios

Udostępnij
Lubię to 8
Nie lubię tego 3

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *