Klasyczny trójkąt miłosny. Najwyżej oceniany tytuł w cyklu dla koneserów KONKURS

sty 24, 2024Hity z kina i TV

Od jesieni ub. roku widzowie w Polsce i na całym świecie zachwycają się nową ekranizacją „Chłopów” Stanisława Reymonta. Ze zrealizowanego unikalną techniką filmu zadowoleni są także krytycy. Epopeja została skondensowana w eleganckim, dwugodzinnym poemacie – napisał jeden z nich. Kilka ważnych nagród robi wrażenie. Obsada to też strzał w dziesiątkę. Mamy bezpłatne wejściówki dla Czytelników! 

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Film pt. Chłopi powstał w koprodukcji polsko-litewsko-serbskiej i został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”. To najwyżej oceniany tytuł w Kulturze Dostępnej, całorocznym cyklu bielskiego kina Helios dla koneserów. Obsada: Kamila Urzędowska, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk.

Dramat „Chłopi” pokaże kino Helios w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Chłopi”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

Aktualizacja 25 stycznia godz. 13.10. Wejściówki zostały rozdysponowane. Dziękujemy za liczny udział w konkursie!

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w lutym 2024 roku:

1 lutego – Kajtek Czarodziej

8 lutego – Doppelganger. Sobowtór

15 lutego – Porady na zdrady 2

22 lutego – Vika!

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *