Kasowa komedia w sam raz na wielki upał. Marian, tu jest jakby luksusowo! KONKURS

lip 10, 2024Hity z kina i TV

Zgorzkniali recenzenci prześcigają się w deklaracjach, kiedy powinni wyjść z seansu, rwąc sobie włosy z głowy z rozpaczy nad poziomem intelektualnym widzów. W tym czasie kiniarze liczą wpływy z biletów, ciesząc się z dużego zainteresowania filmem. Seria komedii o przygodach rodzin Wolańskich i Zawadów bije rekordy frekwencji. Z wcześniejszych części dowiedzieliśmy się, kim jest stryjeczny wuj szwagra mego drugiego męża i że dla przyjemności nikt nie pije, tylko jak mus. Co możemy zapamiętać z piątej części „Kogla Mogla”? Aby się tego dowiedzieć, trzeba wziąć udział w naszym konkursie!

Piotruś razem z żoną, teściową oraz Leopoldem przenosi się do nowego domu – zabytkowego dworku, a Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka. Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba, zaczynają się problemy…

Komedia „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” jest kolejną częścią cyklu, z którego pochodzą kultowe dialogi będące obecnie elementem popkultury. Korzystamy z nich na co dzień, na ogół nie zdając sobie sprawy, że pochodzą z filmów o przygodach rodzin Zawadów i Wolańskich. Pamiętacie: „Marian, tu jest jakby luksusowo” albo „Ale ona jest rasowa, mendalistka” czy „Inaczej pójdziesz do przedszkola i będą cię znowu przywiązywać do kaloryfera!”.

Fenomen serii „Kogel Mogel” jest aktualny, choć od premiery pierwszej części minęło ponad trzydzieści lat. „Kogel-mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” to hity końca lat 80., które doczekały się kontynuacji w latach 2019, 2022 i 2024. W najnowszej części, „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” występuje cała plejada znanych i lubianych aktorów, w tym Grażyna Błęcka-Kolska, Dorota Stalińska, Zdzisław Wardejn, Marian Opania, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Zakościelny, Nikodem Rozbicki i Aleksandra Hamkało.

Komedię pt. Baby boom, czyli Kogel Mogel 5 pokaże kino Helios w czwartek, 11 lipca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Projekcja jest częścią całorocznego cyklu Kultura Dostępna. Dzięki niemu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

rok

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w czasie wakacji 2024

18 lipca – Akademia Pana Kleksa

25 lipca – Wariaci

1 sierpnia – Sami swoi. Początek

8 sierpnia – Kobieta z…

15 sierpnia – Czerwone maki

22 sierpnia – Supersiostry

29 sierpnia – Za duży na bajki

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *