Kampania równych szans? To chyba jakiś żart. Arogancja bije z murów! ZDJĘCIA i FILM

kwi 5, 2024Ludzie, Miasto, Wybory 2024

Na zamku Sułkowskich widzieliśmy triumfującą Małgorzatę Zarębską, kandydatkę na prezydenta Bielska-Białej. Dobiegająca końca kampania wyborcza otworzyła oczy wielu ludziom. W ciągu minionych pięciu lat zadłużenie miasta wzrosło pięciokrotnie i nie można tego zapudrować wymówkami o złym rządzie PiS, inflacji czy wojnie. Bielszczanie zasłużyli na prawdę.

Na dziedzińcu zamku Sułowskich Niezależni.BB podsumowali wczoraj kończącą się kampanię wyborczą. Wzruszona Małgorzata Zarębska, kandydatka na prezydenta Bielska-Białej dziękowała swej drużynie za sprawne przeprowadzenie kampanii. Specjalne podziękowania skierowała do swojego męża Krzysztofa, który w przerwie konwencji wyznał nam, że jest przygotowany do roli… pierwszej damy Bielska-Białej.

Małgorzata Zarębska, która obok urzędującego prezydenta jest jednym z faworytów tych wyborów, przypomniała program swojego komitetu. Gdyby je wygrała, będzie dążyć do ograniczenia zadłużenia miasta, które w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosło pięciokrotnie. Ten gwałtowny wzrost, za który zapłacą następne pokolenia bielszczan, jest w jakiejś mierze wypadkową polityki rządu PiS wobec samorządów, wojny w Ukrainie czy inflacji, ale także nietrafionych inwestycji komunalnych minionej kadencji.

Jako przykłady podała wykup terenów pod „Trzema Lipkami” za 5 mln zł, remont końcowego odcinka ul. Armii Krajowej za 13,5 mln zł, „drewniane buble” na terenach zielonych, które kosztowały podatników 2,5 mln zł czy promocję odrzuconej przez mieszkańców w referendum spalarni odpadów za 1 mln zł. Wspomniała też o rozbudowie i remoncie budynków Urzędu Miejskiego, które wprawdzie były potrzebne, ale ich skala i koszt 40 mln zł w obecnej sytuacji ekonomicznej budzą spore wątpliwości.

Zarębska nawołuje, aby oddać miasto ludziom, a nie partyjnym nominatom w garniturach. Polska jest od długiego czasu areną zaciekłej walki dwóch wrogich sobie plemion. Samorząd powinien być wolny od gry partyjnych interesów. Niezależna kandydatka na prezydenta Bielska-Białej chce, aby do miasta wrócił dialog.

Podczas konwencji zaprezentowano wszystkich kandydatów na radnych Rady Miejskiej Bielska-Białej startujących z list KWW Zarębska i Niezależni.BB. Czas umilały występy wokalistki Agnieszki Golik z zespołem, kandydatki na radną w okręgu nr 5, która zawodowo zajmuje się kształceniem muzycznym dzieci, a w czasie prywatnym pomaga ludziom bezdomnym i wykluczonym m.in. w inicjatywie Zupa za Ratuszem.

Małgorzata Zarębska, kandydatka na prezydenta Bielska-Białej, odpowiedziała na pytania witajbielsko.pl. Czy wszyscy mieli w tej kampanii równe szanse? Czy arogancja w polityce popłaca? Czy Niezależni.BB zasłużyli na więcej władzy w mieście? Oglądajcie naszą relację filmową z zamku!

rok

Film: Lech Fedyszyn

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 6

1 komentarz

  1. arek

    Czymamy kciuki Pani Małgosiu!

    5
    5
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *