Interwencja poselska w ZGM. „Nie możemy pozwolić, by ludzie marzli w swoich mieszkaniach” ZDJĘCIE

sty 31, 2026Ludzie, Miasto

W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej przeprowadzono wczoraj interwencję poselską związaną z ogrzewaniem mieszkań w środku mroźnej zimy. Lokatorzy od lat zgłaszają zawilgocenie, rozwój grzyba, uszkodzenia konstrukcyjne, brak skutecznego ogrzewania oraz przeciążoną i niewydolną instalację elektryczną.

W piątek, 30 stycznia posłanka Partii Razem Marcelina Zawisza przeprowadziła interwencję poselską w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej związaną m.in. z poważnymi problemami mieszkańców budynku przy ul. Komorowickiej 122.

Mieszkańcy mają prawo do bezpiecznych warunków życia. Nie możemy pozwolić, by w XXI wieku ludzie marzli w swoich mieszkaniach, podczas gdy ZGM inwestuje w pustostany – mówi posłanka Marcelina Zawisza.

Z dokumentów i relacji mieszkańców wynika, że liczba skarg na ZGM wciąż rośnie, a hurtowo montowane nieefektywne promienniki ciepła instalowane są w nieocieplonych budynkach. Instalacja elektryczna nie wytrzymuje obciążenia, a mieszkańcy płacą wysokie rachunki za ciepło.

Interwencja poselska dotyczy również sposobu gospodarowania środkami publicznymi, realizacji decyzji nadzoru budowlanego oraz działań naprawczych w lokalach zamieszkałych. ZGM otrzymał listę 26 obszernych pytań, na które powinien odpowiedzieć w terminie 14 dni oraz przedłożyć stosowną dokumentację, w tym dotyczącą przetargów i finansów podejmowanych działań.

bb

Udostępnij
Lubię to 12
Nie lubię tego 4

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *