Instruktor walki z chorobą. Niezwykła historia księdza nie z tego świata BILETY!

sie 30, 2023Hity z kina i TV

Sąd skazuje młodego włamywacza na prace społeczne w hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza. Duchowny angażuje chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Czyni to z humorem, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Film o tych wydarzeniach zobaczymy w cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios. Mamy wejściówki dla Czytelników.

Film w reż. Daniela Jaroszka pt. Johnny to oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Młody przestępca otrzymuje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, ale nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie. W dramacie, który miał premierę prawie rok temu występują Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan i Anna Dymna.

Wszystkie wcielenia księdza

Ksiądz Kaczkowski był postacią wyjątkową. Kapelan domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku, katecheta w liceum ogólnokształcącym, wykładowca bioetyki na uniwersytecie, współzałożyciel Puckiego Hospicjum Domowego, dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W wolontariat hospicyjny angażował trudną młodzież i osoby skazane za przestępstwa.

Vloger na portalu Boska.TV, na podstawie rozmów z nim powstały liczne książki, w tym Szału nie ma, jest rak czy Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby. Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki, którego pokonał, ale glejakowi mózgu już nie dał rady. Zmarł wiosną 2016 w rodzinnym domu w Sopocie.

Seans w bielskim kinie Helios odbędzie się w czwartek, 31 sierpnia o godz. 18.00 w ramach cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Katastrofa na tle finansowym

W następnym seansie z cyklu Kultura Dostępna, 7 września zobaczymy polski dramat „Kobieta na dachu”. Główna bohaterka przeżywa katastrofę na tle finansowym, która kompletnie przemebluje jej rzeczywistość domową, zawodową i psychiczną.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Johnny”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Gdzie został pochowany ks. Jan Kaczkowski? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!.

bb

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *