Igrają z ogniem na placu Chrobrego. Niedziela wreszcie będzie dla nas!

maj 12, 2023Ludzie, Miasto

Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielę, to zapiszcie sobie to wydarzenie w kalendarzu ciekawych imprez. Jeżeli już macie plany, to je zmieńcie! W najbliższą niedzielę na złość siłom natury na placu Chrobrego odbędzie się pasjonujące widowisko Teatru Ognia Tesserakt i Kolektywu Artystycznego Kapelusznik. II Bielska Scena Ognia miała odbyć się w majówkę, ale artyści i ich publiczność przegrali z pogodą. Teraz wreszcie ma być pięknie!

Prawie trzygodzinny spektakl przyciągnął w ub. roku na plac Chrobrego duży tłum – pisaliśmy kilka dni temu w witajbielsko.pl, obiecując w ślad za artystami niesamowite widowisko podczas tegorocznej majówki. Niestety, w ostatniej chwili synoptycy zmieli zdanie, wieszcząc burze i obfite opady deszczu na placu Chrobrego w planowanym terminie widowiska. Ludzie, którzy okiełznali ogień liczą, że w najbliższą niedzielę także pogoda będzie im przychylna.

– Nie poddajemy się. Bielsko-Biała jak co roku będzie mieć show! – zapewniają artyści.

Ta niedziela będzie wreszcie dla nas! II Bielska Scena Ognia rozpocznie się o godz. 19.00*. Miejsce bez zmian. W ramach rekompensaty dla publiczności za nieplanowe oczekiwanie na spektakl kuglarze wydłużą czas swoich występów o godzinę. W niedzielę na placu Chrobrego zobaczymy artystów fireshow prezentujących najwyższy kunszt w iluzji, komedii oraz sztuce teatralnej i tanecznej. Zaproszeni są wszyscy, którzy kochają mocne widowiska, a w Bielsku-Białej takich osób są tysiące. Wierzymy, że w nowym terminie widowisko będzie mieć jeszcze większe audytorium.

Pełna integracja z publicznością

Ogniem będzie nas zabawiał m.in. Paweł Janus, inaczej Kapelusznik z Ogniem. Artysta wędrowny pochodzący z Łodzi specjalizuje się w komediowych pokazach iluzji i fireshow. Sztuką uliczną zajmuje się od siedmiu lat. Wykonał setki pokazów, zarówno ulicznych, jak i na większych imprezach, np. na XI Międzynarodowym Festiwalu Artystów w Radomiu oraz Festiwalu Ognia w Manufakturze. Na drugiej edycji Bielskiej Sceny Ognia połączy tajemnicze z namacalnym. Paweł jest jedynym artystą w Polsce, który prezentuje tę formę pokazu ogniowego. Ma wyjątkowe poczucie humoru i potrafi w pełni integrować się z publicznością.

Na placu Chrobrego zobaczymy także spektakl „Historia jednej miłości” w wykonaniu grupy Uliczne Historie, która zaprezentuje fireshow w formie pokazu teatralnego. – Jesteśmy artystami z Krakowa, tworzącymi projekt łączący w sobie żonglerkę, ogień, teatr, taniec i wiele innych. Jest to nasza największa pasja, którą pragniemy dzielić z widzami. Nasz pokaz „Historia Jednej Miłości” jest opowiadaniem o relacjach pomiędzy kobietą a mężczyzną. Prosta historia, w której towarzyszy nam wiele uczuć i emocji, takich jak zauroczenie, pragnienie, namiętność, czasem nawet złość i wszystko to, co pojawia się w związku dwojga ludzi, zarówno na początku ich znajomości, jak i później, gdy wchodzi codzienność oraz rutyna. Całość potraktowana jest z odpowiednią dozą humoru, co sprawia, że nie tylko dorośli, ale także dzieci dobrze się z nami bawią – zapowiadają bielski występ.

W programie wystąpią:

*Joanna Kajda – aktorka, tancerka, animatorka, wodzirejka, klaun medyczny, a także kuglarz. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach i festiwalach ogniowych. „Niesamowita i przejmująca” – tak opisują ją odbiorcy. Łączy taniec z żywiołem ognia, dzięki czemu potrafi oczarować widza.

*Tomasz Prudel – od ponad 15 lat trudni się zawodami scenicznymi jako performer. Występował m.in. w Operze Krakowskiej, obecnie tworzy oprawę żonglerską w rewii na lodzie „Magic Story on Ice”. Specjalizuje się w zabawie z ogniem, kocha ten żywioł. Swoją miłością chce się dzielić z widzami.

Program II Bielskiej Sceny Ognia

(niedziela, 14 maja 2023)

19:00 – Występy freestyle fireshow
19:30 – Pokaz iluzji ogniowej – Dawid Jasiński w autorskim programie „Coś mocniejszego”
20:00 – Kapelusznik z Ogniem – Comedy Fireshow
20:30 – Teatr uliczny Uliczne Historie – „Historia Jednej Miłości”
20:45 – Teatr Ognia Tesserakt – „The Greatest Fireshow”
21:10-22:00 – Występy Freestyle Fireshow

Sponsorem głównym wydarzenia jest Magiczny Kocioł – zaczarowana kawiarnia i sklep fantasy przy ul. Cechowej 12, a witajbielsko.pl – Salon Dobrego Słowa jest patronem medialnym widowiska.

rok

*Pierwsza edycja Bielskiej Scena Ognia odbyła się podczas ubiegłorocznej majówki na placu Chrobrego.

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 2

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *