Giełda staroci w Białej znów czynna. Kumulacja dobrych okazji ZDJĘCIA i FILM

sty 20, 2024Miasto

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej znów ożywił się dziś gwarem kupców. Na sobotni targ staroci zjeżdżają wystawcy i kupujący z całego województwa śląskiego i okolic. Jest w czym wybierać, co ilustrują nasze zdjęcia. Pogoda dopisała. Okazje też. Jarmark odbywa się raz w miesiącu i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród wystawców i kupujących.

Pierwsza giełda staroci na zrewitalizowanym placu Wojska Polskiego odbyła się we wrześniu ub. roku. Tłum wystawców i kupujących był najlepszym dowodem, że bielszczanie czekali na taką imprezę. Dużą frekwencję odnotowano jeszcze w październiku. W listopadzie padający na przemian deszcz i deszcz ze śniegiem wypłoszył znaczną część kupców, a w grudniu jarmark odwołano ze względu na zaplanowane w tym samym terminie Święta na Starówce.

Dzisiaj handel znów wrócił na plac Wojska Polskiego. Na stoiskach znaleźć można ciekawe bibeloty, zegary, zegarki, porcelanę, szkło, lampy, klosze, biżuterię, obrazy, książki, militaria, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pocztówki, aparaty fotograficzne, płyty winylowe, figury z brązu i narzędzia ślusarskie, a nawet meble.

Kolejne giełdy w tym roku zaplanowane są na każdą trzecią sobotę miesiąca. Najbliższe odbędą się 17 lutego i 16 marca.

bb

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *