Gdzie są te beczkowozy? Wiele domów w Bielsku-Białej bez wody pitnej

mar 30, 2023Miasto

W związku z decyzją bielskiego sanepidu wydaną na podstawie próbek wody pobranych wczoraj w obiektach przy ul. Orzeszkowej, Wałachowej, Zofii Kossak-Szczuckiej oraz Skośnej, spółka Aqua poinformowała o nieprzydatności wody do spożycia i higieny osobistej w niektórych rejonach miasta. Na terenie miasta rozmieszczono beczkowozy z wodą.

W najnowszym komunikacie na temat zanieczyszczenia wody w niektórych częściach Bielska-Białej Aqua S.A. zapewnia, że beczkowozy z wodą pitną będą na bieżąco podstawiane według zapotrzebowania. Rejon, w którym występuje woda niezdatna do spożycia dostępny jest na stronie www.aqua.com.pl

Lokalizacje beczkowozów i dostępnych miejsc poboru wody:

1) Grażyny Przychodnia
2) Chełmońskiego 7
3) Siemiradzkiego / Skośna
4) Reja 18
5) Starostwo – Piastowska
6) Wita Stwosza 25

Dodatkowe punkty poboru wody dla mieszkańców zamontowano na hydrantach w lokalizacji:
– Brodzińskiego 48,
– Stawowa/ Spółdzielców (rondo),
– Saperów 24,
– Sempołowskiej 55 koło Befado.

Hydranty są oznaczone jako punkty poboru wody. Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej, z dotychczas dostępnych sprawozdań z analiz laboratoryjnych wynika, iż badana woda posiada nieodpowiadające wymogom zabarwienie i zapach.

Spółka Aqua przeprasza za niedogodności. Lokalizacja beczkowozów jest na bieżąco aktualizowana i dostępna na stronie www.aqua.com.pl.

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *