Fabijański, Pazura, Olbrychski. Porywająca opowieść z udziałem gwiazd kina. Warto! KONKURS

mar 27, 2024Hity z kina i TV

Sebastian Fabijański jest modny. Dzięki rolom w serialach telewizyjnych, filmach wojennych, a szczególnie sensacyjnych u Patryka Vegi jest rozpoznawalny jako niegrzeczny chłopiec. Filmowy wizerunek ugruntował występem na gali Fame MMA. Tym razem jest inaczej. Idol zwłaszcza damskiej części widowni wciela się w postać księdza, polskiego bohatera narodowego. Czy Fabijańskiemu w tym do twarzy? Na ekranie widzimy również innych znakomitych i popularnych aktorów starszego i młodszego pokolenia. Dla Czytelników mamy bezpłatne wejściówki. To trzeba zobaczyć!

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu.

W obliczu „branek” do carskiego wojska i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk Manukin zwany „Katem Podlasia”. Przez długi czas polski bohater będzie nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk zaborcy.  

W filmie obok Sebastiana Fabijańskiego w roli jednego z najsłynniejszych uczestników powstania styczniowego występują m.in. Cezary Pazura, Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Ewa Szykulska,

Dramat historyczny pt. „Powstaniec 1863” pokaże kino Helios w czwartek, 28 marca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Powstaniec 1863”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w kwietniu 2024

04 kwietnia – Akademia Pana Kleksa

11 kwietnia – Ultima Thule

18 kwietnia – Miłość jak miód

25 kwietnia – Sami swoi. Początek

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *