Dziewicza Europa, jakiej nie znacie. Popisowa rola Jakuba Gierszała KONKURS

kwi 10, 2024Hity z kina i TV

Młody mężczyzna rusza w samotną podróż na samotną wyspę Zjednoczonego Królestwa. Idea banalna, lecz realizacja bajkowa. Krytyk napisał, że wystarczy kilka rekwizytów, dwóch aktorów i jedna tajemnica, aby spełniło się kino opowiadające przejmującą historię, z której bije autentyzm i naturalność. Wielka w tym zasługa świetnej roli Jakuba Gierszała i cudownych plenerów Szetlandów. Mamy bezpłatne wejściówki dla Czytelników.

Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?”. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania. W dramacie pt. „Ultima Thule”, którego polska premiera odbyła się w lutym br., występują Weronika Humaj, Jakub Gierszał, Arthur Henri, Chloe Tallack i Barbara Chrostowska.

Warto wiedzieć, że archipelag Wysp Szetlandzkich składa się ze 117 wysp i wysepek, z czego zaledwie 16 jest zamieszkanych. Piękne zdjęcia do filmu zostały zrealizowane na wyspie Foula. Obok genialnego, jak czytamy w sieci, Gierszała, na ekranie widzimy tubylca Magnusa, który podobno nie jest aktorem, ale zgodził się na realizacje filmu w zamian za to, że ekipa pomoże mu w pracach gospodarskich. Obraz zdobył nagrodę za Najlepszy film w konkursie filmów mikrobudżetowych podczas 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Minimalne środki – maksimum efektu.

Film pokaże kino Helios w czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Ultima Thule”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w kwietniu i maju 2024

18 kwietnia – Miłość jak miód

25 kwietnia – Sami swoi. Początek

2 maja – Miało Cię nie być

9 maja – Figurant

16 maja – Kos

23 maja – Tyle co nic

30 maja – W nich cała nadzieja

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *