Duży sukces bielskiego teatru. Kolejna Złota Maska do kolekcji ZDJĘCIA

mar 26, 2024Ludzie, Miasto

Złota Maska, nagroda teatralna za szczególne osiągnięcia artystyczne, jedzie do Bielska-Białej. To duży sukces bielskiego teatru i reżyserki spektaklu. Gratulujemy!

W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyła się wczoraj gala nagród teatralnych dla najlepszych spektakli zrealizowanych w teatrach województwa śląskiego w roku 2023. Do konkursu zgłoszono 57 spektakli, a po wstępnej selekcji do kolejnego etapu zakwalifikowano 40 tytułów. Złote Maski przyznawane są przez Zarząd Województwa Śląskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

Złotą Maskę otrzymała Agata Biziuk-Brajczewska za reżyserię spektaklu pt. „Ślub” według Witolda Gombrowicza, który został zrealizowany w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Zdjęcie: Banialuka/Facebook oraz witajbielsko.pl

Realizatorzy wchodzą w dyskusję z klasykiem, tworząc niezwykle plastyczną rzeczywistość postapokaliptyczną, gdzieś pomiędzy jednym konfliktem zbrojnym a drugim, w tej rzeczywistości odnajdując człowieka, jednostkę, ofiarę tych nawałnic – tłumaczy Agata Biziuk, laureatka Złotej Maski. „Ślub” jest spektaklem adresowanym do młodzieży i dorosłych.

Za rok 2023 bielska scena lalkowa otrzymała aż pięć nominacji do najbardziej prestiżowej nagrody teatralnej w regionie.

bb

Zdjęcie tytułowe: Dorota Koperska

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *