Dramat na blokowisku. Trawka, hip-hop i krótkie przebłyski szczęścia KONKURS

paź 18, 2023Hity z kina i TV

To intymna i szczera historia o przyspieszonym dorastaniu w blokowisku. Dwaj bracia muszą poradzić sobie z niedawną stratą matki. Nie mogą liczyć na ojca, który pogrążony w żałobie i depresji izoluje się od świata, a dzięki narkotykom zapomina o cierpieniu. Bracia jeżdżą na deskorolce i włóczą się po przedmieściach, nie zdając sobie sprawy, że niebawem czeka ich trudny egzamin z braterstwa. Mamy bilety dla Czytelników na jutrzejszy seans!

Bohaterem filmu „Braty” jest Filip. Ma 17 lat, stoi u progu dorosłości, ale to jeszcze dzieciak, który kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego brata, twardziela, który wprowadza go w dorosłość. Bracia kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Ojciec, niegdyś świetny tata i mąż, to teraz ćpun, który pogrążony w żałobie zamyka się w swoim pokoju i dzięki narkotykom jest w stanie zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że kiedyś silne więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie się cofnąć. Życie intensywnie pcha do przodu.

W rolach głównych występują Hubert Miłkowski i Sebastian Dela. Film pt. Braty pokaże kino Helios w cyklu Kultura Dostępna. Seans odbędzie się w czwartek, 19 października o godz. 18.00. Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Za tydzień w tym cyklu zobaczymy thriller pt. Wyrwa z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim. W tle tajemniczy wypadek samochodowy, w którym ginie kobieta. Czy to było samobójstwo? Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

Produkcja została nagrodzona przez Stowarzyszenia Kin Studyjnych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu Braty”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu pt. Braty? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Zdjęcie: Helios

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *