Dobra rozrywka dla przechodniów. Osiem nowych przystanków w Bielsku-Białej!

cze 30, 2024Ludzie, Miasto

Artyści uliczni znów opanują Bielsko-Białą! Podobnie jak we wrześniu ub. roku, jednego dnia w centrum miasta pojawią się przystanki, na których prezentować się będą iluzjoniści, tancerze, aktorzy czy artyści cyrkowi. W tym roku będzie dwa razy więcej przystanków! Podobne wydarzenia odbywają się regularnie w Barcelonie, Mediolanie czy Wiedniu i zawsze ściągają tysiące turystów spragnionych adrenaliny. Będzie ostra jazda, biletów nie przewiduje się. Spodziewana jest znana akrobatka powietrzna Julia Dynak.

Już w sobotę, 13 lipca na ulicach Bielska-Białej odbędzie się wydarzenie, na które czekaliśmy niemal rok. Ubiegłoroczny BBusking zadziwił przechodniów, udowadniając, że do organizacji wielkiego widowiska nie potrzeba drogich sal koncertowych, milionowych budżetów czy wieloosobowego zaplecza techników. Najlepsza sztuka dzieje się na ulicy. Tam każdy widz ma wrażenie, że artysta występuje wyłącznie dla niego. Widz zawsze ma rację!

Widownią są przechodnie

Busking to występy uliczne o charakterze artystycznym – muzyczne, akrobatyczne, kuglarskie, teatralne – zaprasza Miłosz Goślicki z kolektywu artystycznego Kapelusznik, organizator wydarzenia. – Przestrzeń publiczna zamienia się w scenę, widownią są przechodnie, a wynagrodzeniem datki wrzucane do kapelusza, głośne oklaski i uśmiechy – tłumaczy.

II Przegląd Artystów Ulicznych w Bielsku-Białej BBusking odbędzie się w sobotę, 13 lipca od godziny 12 do 22. W tym roku artyści wystąpią na ośmiu przystankach artystycznych.

* Rynek – pokaz hula-hop w wykonaniu Róży Janickiej-Maj, uczennicy Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku

* plac Chrobrego – akrobatka powietrzna Julia Dynak

* ul. Cechowa – Żywe Rzeźby – Bańkowe Wróżki z agencji Street Art Masters

* skwer przy pomniku Reksia – wirtuoz gitary Mariusz Goli

* Galeria SFERA – iluzjoniści Dawid Jasiński, Paweł Janus i Andrzej Rzeszuto

* Punkt 11 – tancerze bielskich szkół tanecznych – przystanek wystawiony przez Młodzieżową Radę Miasta

* Teatr Lalek Banialuka – Katarzyna i Włodzimierz Pohl w spektaklu „Everyman”

Sen sułtana na placu Chrobrego

Na koniec tego wyczerpującego dnia na placu Chrobrego odbędzie się wielki finał BBuskingu 2024. Wystąpią artyści, których doskonale znamy z pokazów i koncertów ulicznych w Bielsku-Białej: Tahira Oriental Dancer, grupa tańca orientalnego HIKAYA, Teatr Ognia Tesserakt oraz Grupa Perkusyjna „Walimy w Kocioł” (godz. 22:00). Zobaczymy przedstawienie „Arabska noc. Sen sułtana”, jedyne w swoim rodzaju show, podczas którego artyści połączą siły, aby podarować publiczności prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Dołączcie do nas pod gwiaździstym niebem i pozwólcie, aby arabska noc przeniosła Was w miejsce, gdzie ogień, ruch ciała i muzyka współistnieją w idealnej harmonii – zachęca Tahira.

Gdy zapada zmrok, a pierwsze gwiazdy zaczynają mrugać na nocnym niebie, zaczarowany świat arabskiej nocy ożywa w rytmie tajemniczych melodii. Przybądź i usiądź obok ogniska. Zobacz, jak płomienie tańczą w blasku księżyca, a tancerki wirują w rytm hipnotyzujących bębnów. Czy jesteś gotowy wkroczyć do krainy, gdzie magia staje się rzeczywistością, a każdy ruch opowiada historię pełną tajemnic? Zanurz się w tej niezwykłej opowieści, której nie znajdziesz na kartach żadnej księgi.

Organizatorem II BBuskingu jest Kolektyw Artystyczny Kapelusznik przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej. Partner wydarzenia Galeria SFERA. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Witajbielsko – salon dobrego słowa.

bb

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Lucyna Grabowska

    Wspaniały pomysł Lucyna

    1
    0
    Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Teatr wychodzi na ulice w Bielsku-Białej. Tylko w sobotę całodniowe pokazy sztuki aktorskiej w centrum miasta ZDJĘCIA | Witaj Bielsko | Bielsko-Biała - […] Dobra rozrywka dla przechodniów. Osiem nowych przystanków w Bielsku-Białej! […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *