Czego brakuje młodym w Bielsku-Białej? Inne spojrzenie na miasto ZDJĘCIA

kwi 3, 2024Ludzie, Miasto, Wybory 2024

Bielsko-Biała jest miastem seniorów, w którym młodym żyje się trudniej. Młodzieżowe spojrzenie nie jest obecne w Radzie Miejskiej, która powinna reprezentować wszystkie grupy mieszkańców i odzwierciedlać ich perspektywę w praktyce sprawowania władzy – twierdzą młodzi bielszczanie z DoBBrego Miasta. Jest wiele problemów, o których trzeba rozmawiać nie tylko z okazji wyborów. Tylko tak zbudujemy miasto, które łączy pokolenia, a nie dzieli.

W siedzibie NOT w Bielsku-Białej odbyło się otwarte spotkanie KWW DoBBre Miasto zorganizowane przez młode osoby kandydujące z list komitetu do Rady Miejskiej. Wydarzenie miało formułę międzypokoleniowych warsztatów dotyczących problemów i potrzeb młodzieży w mieście.

Trwająca kampania wyborcza to także okazja dla nas młodych, by pokazać, że w mieście jesteśmy i mamy w nim swoje problemy oraz potrzeby składające się na inne spojrzenie na Bielsko-Białą. To młodzieżowe spojrzenie nie jest dziś reprezentowane w Radzie Miejskiej, a taka jest przecież jej idea  reprezentować wszystkie grupy mieszkańców i odzwierciedlić ich perspektywę w praktyce sprawowania władzy. Tym spotkaniem i działalnością DoBBrego Miasta chcemy zainicjować zmianę w tym zakresie. Chcemy zbudować miasto, które pokolenia łączy, a nie dzieli – przekonywał Mateusz Merta, rzecznik prasowy komitetu.

Po wspólnej dyskusji uczestnicy spotkania pracowali w grupach poświęconych tematom edukacji, mieszkalnictwa, transportu, samorządności oraz kultury. Przy każdym stoliku uczestnicy rozmawiali z młodymi kandydatami DoBBrego Miasta – Julią Cholewą, Tymoteuszem Dadokiem, Łukaszem Kołaczem, Mateuszem Mertą oraz Marią Pilarczyk.

Chcemy zwiększyć wsparcie zdrowia psychicznego uczniów, proponujemy Kartę Młodzieży gwarantującą raz w miesiącu bezpłatne skorzystanie z oferty kulturalnej wybranej instytucji kultury, zwiększymy budżet oraz promocję Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, powołamy Agencję Najmu wspomagającą stabilne wejście młodych na rynek najmu w mieście. To tylko część z postulatów, o których realizację chcemy zabiegać w Radzie Miejskiej – mówiła prowadząca spotkanie kandydatka na radną Maria Pilarczyk.

bb

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *