Ciężkie maszyny na popularnym szlaku turystycznym. Kto odpowiada za tę klęskę?

lip 12, 2023Miasto

Popularny szlak turystyczny ze Szczyrku na Klimczok powyżej sanktuarium na Górce został zdewastowany przez ciężkie maszyny do wycinki drzew. Turyści alarmują, że potrzebna jest pilna rewitalizacja trasy, aby odzyskała dawny blask i znów przyciągała osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem. Kto jest odpowiedzialny za tę klęskę?

Beskidy ze względu na swoje walory przyrodnicze cieszą się dużym zainteresowaniem turystów polskich i zza granicy. Wiele osób korzystających z popularnego szlaku turystycznego od Pięciu Dróg do Siodła pod Klimczokiem zauważyło, że w wyniku wycinki drzew został on zrujnowany i wygląda fatalnie. Cierpi na tym estetyka tego rejonu, a przez to maleje ruch turystyczny, z którego utrzymuje się wielu mieszkańców regionu.

Turyści sygnalizują, że potrzebna jest pilna renowacja przejścia ze Szczyrku na Klimczok, aby odzyskało dawny blask i znów przyciągało osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem. W związku z alarmistycznymi informacjami o dewastacji bielski poseł Przemysław Koperski podjął interwencję poselską w Lasach Państwowych.

W piśmie do Józefa Kubicy, dyrektora generalnego Lasów Państwowych, poseł pyta m.in. czy i kiedy szlak ze Szczyrku na Klimczok zostanie zrewitalizowany po wycince, czy Nadleśnictwo zobowiąże przedsiębiorstwo, które prowadziło wycinkę do przywrócenia szlaku do użyteczności oraz jakie działania podejmują Lasy Państwowe w celu wdrażania zasad zrównoważonego zarzadzania obszarami turystycznymi. Czy konieczne jest sprowadzanie ciężkiego sprzętu do wycinki przez szlaki turystyczne?

Do tematu wrócimy zaraz po uzyskaniu odpowiedzi dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

rok

Zdjęcie: Twitter@epolonista

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

2 komentarze

  1. Dade

    Pardon, teraz sie Szanowni obudzili? Jak im sie buciki od blota brudza to jest zniszczenie, smuteczek. Już trzy lata temu robilismy zdjecia i wysyłaliśmy do naszych moznowladcow w Katowicach. Nikt nawet nie raczyl podjechac i sprawdzic. Pisalismy do starostwa, tez bez efektu. Raz tylko małżonka dostala odpowiedz, ze to gospodarka planowana! Szklany szlak na Blatnia zniszczony na podejściu, harcerskim szedlem pol roku temu i tam tez zrywka. Nie jest rozkopany bo tam ciezki sprzet nie wjedzie, zbyt stromo. Ktos sobie zrobil z lasow portfel bez dna. Wytna i pojda w cholere.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *