Cicha i spokojna kobieta napadła na bank. Mirka, co ci strzeliło do głowy? KONKURS

wrz 6, 2023Hity z kina i TV

Mirka wstaje wcześnie rano, rozwiesza pranie, gotuje obiad i… z nożem kuchennym napada na bank. Poruszający film o sześćdziesięcioletniej położonej, która troszczy się o wszystkich, tylko dla siebie nie ma czasu pokaże jutro kino Helios. Produkcja została doceniona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a publiczność głosuje nogami. Mamy bezpłatne wejściówki dla Czytelników.

„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, który opowiada historię 60-letniej położnej Miry. Jest świetna w swoim fachu, ale jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu troszczy się o męża i dorosłego syna. Czasem wymyka się na dach bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie aż do dnia, kiedy napada na bank uzbrojona w… niewielki nóż kuchenny. Kilka pozornie drobnych decyzji finansowych sprowadza na nią katastrofę, która kompletnie przemebluje jej rzeczywistość: domową, zawodową, psychiczną.

Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zdobył nagrodę Orzeł, pięć innych nagród oraz 12 nominacji. Publiczność jak zwykle głosuje nogami, czyli chodzi do kina właśnie na ten film. W obsadzie: Dorota Pomykała, Bogdan Koca, Adam Bobik, Marta Nieradkiewicz oraz Dobromir Dymecki.

Światowa premiera dramatu polsko-francusko-szwedzkiego „Kobieta na dachu” odbyła się w czerwcu ub. roku, a już jutro, 7 września (godz. 18.00) będziemy mogli zobaczyć film w cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dzięki seansom w tym cyklu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Za tydzień w cyklu Kultura Dostępna zobaczymy komedię pt. Skołowani w reż. Jana Macierewicza z Agnieszką Grochowską, Michałem Czerneckim i Marianną Zydek o niepoprawnym kobieciarzu i notorycznym kłamcy, który wpada w sidła własnej intrygi.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Kobieta na dachu”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Jak się nazywa Mira, główna bohaterka filmu „Kobieta na dachu”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Aktualizacja godz. 23.40. Konkurs został rozstrzygnięty. Dziękujemy za udział w naszej zabawie. Ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się drogą mailową. Kolejny konkurs ogłosimy przy okazji następnego seansu w cyklu Kultura Dostępna.

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *