Ciągłe problemy i brak pieniędzy. Bardzo dobry film na chore czasy? KONKURS Z BILETAMI

lis 15, 2023Hity z kina i TV

Do kina Helios wraca film, którego premiera spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem bielskiej publiczności. Opiekun” to fabularna historia współczesnych bohaterów, którzy wpadają w kryzys małżeński. Wciąż nowe problemy i ciągły brak pieniędzy powodują, że kobieta zaczyna interesować się innym mężczyzną, a jej mąż nie potrafi sobie poradzić z narastającym napięciem. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Dobrze zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika zaczyna się interesować bogatym biznesmenem, a Robert nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny.

„Opiekun” to oparta na faktach historia Roberta i Dominiki, która staje się pretekstem do refleksyjnej opowieści o ewangelicznej postaci św. Józefa i roli, jaką ziemski opiekun Jezusa odegrał w życiu współczesnych ludzi. Obraz z dobrym tempem akcji i elementami dokumentu miał w bielskim kinie Helios dużą widownię, głównie ze środowisk katolickich. Może zdarzy się podobny cud na jutrzejszej projekcji z cyklu Kultura Dostępna? Opinie o filmie są podzielone.

Dla własnego dobra i poszanowania swojego czasu nie oglądajcie tego. Na pewno znajdziecie dużo lepsze produkcje o tematyce religijnej lub okołoreligijnej – napisał czytelnik na platformie Filmweb po premierze „Opiekuna”. Inny uważa, że to bardzo dobry film na chore czasy, które nie mają żadnych wartości.

Dramat pt. Opiekun pokaże kino Helios w cyklu Kultura Dostępna. Seans odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 18.00. Obsada: Karolina Chapko, Rafał Zawierucha i Radosław Pazura. W części dokumentalnej występują m.in. ks. dr Jacek Plota – kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz kard. Grzegorz Ryś – historyk Kościoła.

Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Opiekun”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Na następnej projekcji z tego cyklu, 23 listopada zobaczymy dramat „Strzępy” o relacjach w wielopokoleniowej rodzinie, gdzie pojawiają się pierwsze symptomy poważnej choroby seniora. Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcie: Helios

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *