Charyzmatyczna bywalczyni klubów ma 84 lata. Prawdziwa opowieść o kobiecie, która celebruje życie do końca KONKURS

lut 21, 2024Hity z kina i TV

Tego rodzaju filmy nieczęsto goszczą na ekranach kin sieciowych. Tym bardziej zapraszamy jutro do Heliosa na opowieść o 84-letniej gwieździe klubów i kolorowym ptaku Warszawy. Musical dokumentalny „Vika!” jest słodko-gorzkim portretem kobiety, która celebruje życie do samego końca. Bohaterka ciągle gra i uwodzi. Kocha życie i za tę miłość wielu widzów ją kocha. Mamy wejściówki dla Czytelników!

Charyzmatyczna DJ-ka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając, że wiek jest jedynie stanem umysłu. Ale gdy zdrowie zaczyna szwankować, Vika musi zmierzyć się z przemijaniem. Czy odnajdzie cel w dawaniu radości innym seniorom – równie samotnym, jak ona?

Dokument „Vika!” pokaże kino Helios w czwartek, 22 lutego o godz. 18.00 w cyklu Kultura Dostępna. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Vika!”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

W czwartek, 7 marca w tym samym cyklu zobaczymy film „Chłopi” z Kamilą Urzędowską, Mirosławem Baką, Ewą Kasprzyk, Dorotą Stalińską, Małgorzatą Korzuchowską i Sonią Bohosiewicz. Jest to zrealizowana w technice animacji malarskiej historia o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wynosi nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w marcu 2024

7 marca – Chłopi

14 marca – Jedna dusza

21 marca – Akademia Pana Kleksa

28 marca – Powstaniec 1863

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Lucyna Grabowska

    Prawie moja rówieśniczka -0pozdrawiam Lucyna

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *