Cała rodzina gra z Jurkiem Owsiakiem. Mikołaj był wcześniakiem. Teraz zbiera dla innych FILM i ZDJĘCIA

sty 28, 2024Ludzie, Miasto

W Bielsku-Białej i w całej Polsce od rana gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach na terenie miasta widzimy wolontariuszy z puszkami na datki. W narodowej kweście od sześciu lat uczestniczy rodzina pana Michała, którą spotkaliśmy w CH Auchan. Mikołaj, syn pana Michała, jako wcześniak korzystał ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Teraz spłaca dług wdzięczności, zbierając na rzecz innych dzieci.

W Auchan spotkaliśmy pana Michała z żoną Anitą i synem Mikołajem. Są mieszkańcami Roztropic w powiecie bielskim. – Szósty rok gramy z orkiestrą w Auchan. Kwestowaliśmy tutaj wczoraj, a dziś gramy od godz. 9.00. To nasze podziękowanie dla orkiestry Jurka Owsiaka. Nasz syn był wcześniakiem i korzystał ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP – tłumaczy pan Michał.

Rodzina pana Michała będzie kwestować prawdopodobnie do godz. 17.00. Później zdadzą puszki w sztabie, gdyż Mikołaj jest nieletni i pójdą na Rynek na Światełko do nieba. Niedługo dojedzie do nich zaprzyjaźniona rodzina z Roztropic z dziećmi i będą wspólnie kwestować.

Na terenie Bielska-Białej kwestowało kilkuset wolontariuszy wyposażonych w charakterystyczne identyfikatory. Tym razem wielka narodowa kwesta przebiegała pod hasłem Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych! Tu wszystko gra OK! Za zebrane pieniądze fundacja WOŚP chce zakupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Na Rynku od rana stał autobus, w którym można było honorowo oddać krew. O godz. 16.00 rozpoczęły się koncerty. Zaplanowano występy Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko, Projektu Jasienty, Ultramuffina, Navvrocki oraz The Cover Band. O godz. 20.00 odbył się pokaz świateł, czyli tradycyjne Światełko do nieba, w którym uczestniczyło kilkaset osób.

Po raz drugi z WOŚP grała Dom Kultury im. Jacka Lecha. W programie kiermasz rękodzieła, spektakle, rodzinne warsztaty plastyczne, pokaz iluzji, zabawa taneczna dla dzieci, rodzinne party i punkt gastronomiczny z pizzą, ciastem, kawą, herbatą i zimnymi napojami. Wszystkie atrakcje były dostępne w zamian za datek do puszek wolontariuszy WOŚP.

Na parkingu za przystankiem autobusowym wystawione były samochód OSP z Mikuszowic Krakowskich oraz pojazdy Bielskich Klasyków Nocą. W godzinach 14.00-16.00 obok placu zabaw za domem kultury Bractwo Śródziemia rozstawiło Wioskę Rycerską. O godz. 20.00 wydarzenie zakończyło Światełko do nieba, czyli pokaz świetlno-taneczny Pauliny Kawki przy wsparciu dziewczyn z zespołu Release.

W mieście działają trzy sztaby WOŚP. Prezydent Bielska-Białej zdecydował, że w dniu 32. Finału WOŚP wszyscy wolontariusze mogli bezpłatnie jeździć autobusami MZK.

bb

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *