Brawurowa kradzież srebrnej figury. Dobry kryminał z poczuciem humoru KONKURS

sie 10, 2023Hity z kina i TV

Z katedry, gdzie prawie tysiąc lat temu koronował się Bolesław Chrobry, skradziono wykutą w srebrze figurę świętego. Do śledztwa przydzielony zostaje oficer, dla którego jest to najtrudniejsza sprawa, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć. Wydarzenia związane z brawurową kradzieżą narodowego skarbu zainspirowały filmowców. Otrzymaliśmy film z wartką akcją i poczuciem humoru – na to warto pójść do kina Helios. KONKURS!

Film pt. „Święty” jest inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historią śledztwa w sprawie brawurowej kradzieży. Wiosną 1986 z barokowego relikwiarza w katedrze w Gnieźnie skradziono wykutą w srebrze figurę świętego Wojciecha. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze.

Nikt nie chce, aby mu się udało

Oficer nawiązuje współpracę z gospodarzami katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Przecież kradzieży dokonano zaledwie dwa lata po zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki. W tej sytuacji wydaje się, że nikt nie chce, aby milicjantowi udało się rozwiązać zagadkę.

Wartka akcja filmu pokazującego autentyczne wydarzenie z poczuciem humoru –  na to warto pójść do kina. W rolach głównych występują Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki, Michał Włodarczyk i Leszek Lichota. Scenariusz i reżyseria Sebastian Buttny.

Seans w bielskim kinie Helios odbędzie się w czwartek, 10 sierpnia o godz. 18.00 w ramach cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Niebezpieczni dżentelmeni czekają

W kolejnym seansie w tym cyklu zobaczymy „Niebezpiecznych dżentelmenów”, kręconą w Bielsku-Białej polską komedię kryminalną w reżyserii Macieja Kawalskiego z Tomaszem Kotem, Marcinem Dorocińskim, Andrzejem Sewerynem i Wojciechem Mecwaldowskim w rolach głównych.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Święty”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: W którym mieście urodził się reżyser Sebastian Buttny? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: robert.kowal@autograf.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Aktualizacja godz. 13.50. Konkurs został rozstrzygnięty. Reżyser Sebastian Buttny urodził się w Gnieźnie. Dziękujemy za udział w naszej zabawie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. Kolejny konkurs ogłosimy przy okazji następnego seansu w cyklu Kultura Dostępna.

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *