Brawo mieszkańcy Bielska-Białej. Dzięki zrzutce ulicznej wielki talent jedzie do Barcelony! FILM i ZDJĘCIA

gru 4, 2023Ludzie

Dzięki pomocy mieszkańców Bielska-Białej utalentowana Julia Dynak jedzie do Barcelony, gdzie w sobotę wystąpi na mistrzostwach świata w akrobatyce powietrznej. Bielszczanie poznali Julię na wrześniowym BBuskingu, gdy popisywała się akrobacjami na placu Chrobrego. Wyjazd sfinansowany został z przeprowadzonej wtedy zrzutki ulicznej.

Julia Dynak to uczestniczka 13. edycji programu Mam Talent. Dzięki porywającym występom przed kamerami TVN pokochały ją tysiące telewidzów. Julia jest mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej, a aerial trenuje od 2018. Zdobywała tytuły mistrzowskie na scenach w Barcelonie, Atenach, Florencji, Bolonii czy Montrealu. Nr 1 w światowym rankingu federacji IPS, w 2022 roku ustanowiła rekord świata.

Bielszczanie poznali ją bliżej we wrześniu, gdy wystąpiła z serią pokazów na BBuskingu, pierwszym przeglądzie artystów ulicznych organizowanym przez kolektyw Kapelusznik pod patronatem witajbielsko.pl. Jej podniebne występy na placu Chrobrego zgromadziły wielu widzów, którzy nagrodzili młodą akrobatkę datkami da kapelusza. Dzięki zbiórce ulicznej przeprowadzonej m.in. w Bielsku-Białej i innych miastach Julia poleci do Barcelony, gdzie weźmie udział w World Pole Art Championship 2023 federacji POSA.

Uczennica szkoły baletowej w Opolu wystartuje w kategorii Pole Art Junior B. Elite i będzie konkurować z zawodnikami z USA, Włoch, Francji i Węgier. Jak poinformowała nas jej mama Danuta, Julia spotka tam bardzo mocną konkurencję, ale już sam start w tych zawodach jest niezwykłym wyróżnieniem. Nasza mistrzyni odleci do Barcelony w piątek, a już w sobotę, 10 grudnia od godz. 15.00 będzie można śledzić jej występ na żywo na kanale YouTube federacji POSA.

Zapraszamy do kibicowania online i raz jeszcze dziękujemy za wsparcie – dodaje pani Danuta Dynak.

Dzięki pomocy finansowej ze zrzutki ulicznej Julia mogła wystartować pod koniec października na zawodach federacji IPSF, gdzie obroniła swój tytuł mistrzyni świata na aerial hoop w kategorii aerial hoop sport novce.

bb

Film: Lech Fedyszyn

Po występie Julii na placu Chrobrego natychmiast utworzyła się kolejka jej następczyń.

Udostępnij
Lubię to 8
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *