Bielska zmiana w rządzie Donalda Tuska. Oficjalna nominacja dla znanego bielszczanina

sty 5, 2024Ludzie

Prezes Rady Ministrów powołał wczoraj bielszczanina Przemysława Koperskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Były poseł z okręgu bielskiego odpowiadać będzie m.in. za opracowanie i realizację budżetu w części transport, gospodarka morska i wodna, a także za zadania dotyczące lotnictwa cywilnego. 

Przemysław Koperski przez ostatnie cztery lata był posłem na Sejm IX kadencji z okręgu bielskiego, a wcześniej radnym powiatu bielskiego, sejmiku województwa śląskiego, zastępcą prezydenta Częstochowy i społecznym doradcą OPZZ. Zarządzał m.in. spółką akcyjną działającą w obszarze ochrony środowiska, instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich w Śląskiem oraz oddziałem austriackiej grupy doradczej. 

Nowy wiceminister infrastruktury jest prawnikiem, absolwentem WPiA Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, z zakresu gospodarki nieruchomościami na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz zarządzania projektami współfinansowanymi z UE w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

bb

Foto: gov.pl

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *