5 tysięcy złotych łapówki? Policjanci odmówili i wtedy się zaczęło…

lut 16, 2023Miasto

Była noc, kiedy policjanci z podbielskiej Jasienicy zatrzymali audi, które poruszało się całą szerokością jezdni. Kierującą uprzedzono, że zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu, ale wtedy przyszła jej w sukurs pasażerka, która zaproponowała mundurowym… łapówkę. Policjanci grzecznie odmówili, informując kobietę, że popełniła przestępstwo. Wówczas rozpoczęła się awantura.

Do zdarzenia doszło 12 lutego 2023 na ul. Bielskiej w Jaworzu. Podczas patrolowania ulic policjanci z zespołu patrolowego miejscowego komisariatu zauważyli audi, które poruszało się całą szerokością jezdni. Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd, okazało się, że za kierownicą siedzi 34-letnia kobieta, a obok 31-letnia pasażerka.

Kierująca została poinformowana, że zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu. Wtedy pasażerka w zamian za „przymknięcie oka” na sytuację usiłowała nakłonić mundurowych do przyjęcia łapówki w wysokości 5 tys. zł. Policjanci grzecznie odmówili i poinformowali kobietę, że dopuściła się przestępstwa, po czym zatrzymali ją. Bielszczanka stała się agresywna i zaczęła znieważać mundurowych. W tej sytuacji odwieziono ją do policyjnego aresztu.

Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że kierująca odpowie za wykroczenie, gdyż prowadząc pojazd, znajdowała się po użyciu alkoholu. Pasażerce, która popełniła przestępstwo, prokurator przedstawił zarzut znieważenia policjantów oraz przekupstwa, czyli czyn z art 229 kk. Sprawczyni grozi kara do 10 lat więzienia. Wobec kobiety zastosowano dozór policji.
/rok/

Foto: Policja

Udostępnij
Lubię to 0
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *